Hükümet'ten kritik dolar açıklaması!

Okunma: 225
Videoyu Aç Hükümet'ten kritik dolar açıklaması!
A
a

"O spekülatif yüksek dalgalı alan bitecek. Sonra da inşallah Haziran'dan itibaren daha yapısal, Türkiye'de sürdürülebilir, dengeli bir büyüme, ihracatımızdaki artış, turizm gelirlerindeki artış, bütçe disiplini ve mali disiplinden asla vazgeçmeden o dönemde ek tedbirlerimizle bunu kalıcı hale mutlaka getireceğiz"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci , kurun düşmesiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, "O spekülatif yüksek dalgalı alan bitecek. Sonra da inşallah Haziran'dan itibaren daha yapısal, Türkiye'de sürdürülebilir, dengeli bir büyüme, ihracatımızdaki artış, turizm gelirlerindeki artış, bütçe disiplini ve mali disiplinden asla vazgeçmeden o dönemde ek tedbirlerimizle bunu kalıcı hale mutlaka getireceğiz" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci , seçim çalışmaları kapsamında geldiği Denizli’de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından şehir ailesi, gaziler ve yakınları için gerçekleştirilen iftar programına katıldı. Program bitiminde gazetecilerin sorularını yanıtlayarak ekonomi alanında önemli açıklamalarda bulunan Bakan Zeybekci, bir gazetecinin, “Geçtiğimiz hafta sonu yaptığınız açıklamada 10 gün içerisinde Dolar kurunun alınacak önlemler ile düşeceğini ve normale döneceğini söylediniz, kurda daha ne kadar bir gerilime öngörüyorsunuz?” sorusunu yanıtlayarak, dolardaki dalgalanma bir manipülasyon olduğunu kaydetti. 

Zeybekci, "Türk lirasının aşırı değer kaybı, 4.90`lık Dolar karşısındaki değerlere kadar düşmesi Türk ekonomisinin, Türk makro ekonomi değerliliğimizin hiçbirini yansıtmıyor. Ne büyümemizi, ne ihracatımızdaki yükselmeyi yansıtıyor, ne de turizm gelirlerimizdeki artışı, ne işsizlikteki düşüşü ne de 2018 yılı birinci çeyreğindeki büyümeyle ilgili inşallah 11 Haziran`da göreceğiz onu da gelen rakamları yansıtıyor ve dolayısıyla Türkiye`nin kısa vadeli borçlarıyla ilgili de hiç bir mükellefiyetini yerini getirmekle ilgili rahatlığını da yansıtmıyor. Dolardaki dalgalanma bir manipülasyon olduğunu hep söyledik” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi