Hükümetten Dolar açıklaması geldi...

Videoyu Aç Hükümetten Dolar açıklaması geldi...
A
a

Dolarda gece yarısı yaşanan sert hareket kurları 4.80 liranın üzerine taşıdı ve dolar yeni tarihi zirvesine ulaştı. Sonrasında yaşanan hafif gevşeme yerini tekrar alımlara bırakırken, dolar 4.9253 ile yeni zirvesine ulaştı.

Sonrasında ise gelen satışlarla 4.82 TL seviyesine geriledi. Doların tarihi zirveye çıkışından sonra, ilk olarak ekonomi bakanı Nihat Zeybekçi'nin dövizdeki yükselişle ilgili "Sağlıksız fiyat oluşumları yaşanmakta. En doğru hamlenin en uygun zamanda yapılacağına güvenim tam" açıklamasından sonra hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ ve başbakan yardımcısı Recep Akdağ'dan art arda tepkiler geldi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den dövizde yaşanan yükselişle ilgili açıklama geldi.

Bakan Zeybekci, "Sağlıksız fiyat oluşumları yaşanmakta. En doğru hamlenin en uygun zamanda yapılacağına güvenim tam. Mali disiplinden ödün verilmeyecek" dedi.

Twitter üzerinden değerlendirmelerde bulunan Zeybekci, "Reel ekonomi, büyüme, ihracat, istihdam ve kapasite kullanım oranları, ayrıca gelecek beklentilerine ilişkin öncü gösterge olarak yatırım teşvik başvuruları ve dünyanın en iddialı teşvik sistemine olan ilgi ile dünyada bu bakımdan ilklerde yer alan ülkemiz kur ve faiz oranlarında hak etmediği dalgalanmalar ve döviz piyasasında sağlıksız fiyat oluşumları yaşamaktadır. İlgili kurumlarımız, reel sektörün başarısının, emeğinin ve alın terinin bu doğrultuda heba edilmemesi döviz piyasasındaki dengesizliğin kaldırılması için gerekli araç ve yetkiye sahiptir." dedi.

Zeybekci, "Bu sorumluluğu alarak, en doğru hamlenin en uygun zamanda yapılacağı konusunda güvenimiz tamdır." değerlendirmesinde bulundu.

HÜKÜMETTEN DOLARLA İLGİLİ İLK TEPKİLER

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ: "Dolarla oynayarak seçim sonucuna değiştireceklerini düşünenler yanılıyor" dedi.

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ: Dövizin yükselişine ilişkin, “Gerekli tedbirler alınıyor” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi