Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın'a hapis!

Okunma: 300
Videoyu Aç Hüseyin Avni Mutlu ve Hüseyin Çapkın'a hapis!
A
a

Son dakika haberine göre, FETÖ'den yargılanan eski İstanbul Valisi Mutlu ve eski Emniyet Müdürü Çapkın'ın 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. FETÖ'nün mülkiye yapılanmasına yönelik davada, Hüseyin Çapkın ev hapsi ile tahliye edilmiş, Hüseyin Avni Mutlu'nun ise tutukluluğunun devamına karar verilmişti.

FETÖ kapsamında yargılanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu hakkında "örgüt üyeliği", eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın hakkında ise "FETÖ/PDY örgütü hiyerarşisine dahil olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" suçlarından 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

AA'nın haberine göre, FETÖ kapsamında yargılanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

ÇAPKIN EV HAPSİ İLE TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "mülkiye" yapılanmasına ilişkin İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da aralarında bulunduğu 15 sanığın yargılandığı davada, taleplere ilişkin görüşünü açıklayan savcı, Çapkın ve Mutlu'nun da aralarında bulunduğu 4 sanığın tahliyesine karar verilmesini istemiş ve Hüseyin Çapkın ev hapsi ile tahliye edilmişti. İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da arasında bulunduğu 7 sanığın ise tutukluluk halinin devamına karar verilmişti.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi