İhmaller zinciri

Okunma: 200
Videoyu Aç İhmaller zinciri
A
a

Çorlu’da 24 kişinin yaşamını yitirdiği tren kazası ile ilgili açıklama yapan CHP İl Başkanı Rabia Akman,  kazadaki ihmallere dikkat çekerek, “Kaza değil! İhmaller zinciri” dedi.


 
 
Çorlu’da 24 kişinin yaşamını yitirdiği, 318 kişinin yaralandığı tren kazası hakkında açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Rabia Akman, kazada ihmaller zinciri yaşandığını iddia etti. Akman, “Gün geçmiyor ki bir acı tablo ile karşı karşıya kalmayalım. Devletin ihmaller zinciri sonucu kaybedilmiş 24 can,318 tedavisi devam eden yaralı. Çorlu yakınlarında yine 10 kişinin öldüğü, 73 kişinin yaralandığı tren kazasından hiç ders alınmadığı, önlemlerin, denetimlerin arttırılması gerektiği sonucu hiç çıkarılmamış ne yazık ki. 2014 yılında , yolların rutin kontrolünü yapan yol bekçisi kadrosu, “Emniyet tedbirleri maliyetli olduğu için” kaldırıldı. Eğer ki yol bekçileri olsaydı böyle bir kaza olmazdı.
Yağmur yağıyor, toprak kayıyor , tren kaza yapıyor. Peki, ray altında toprak olur mu? Olmaz!
Taş dolgu olur, beton olur, istinat duvarı olur, menfez olur. Olmazsa ne olur? İşte böyle acı tablolar daha çok olur” diye konuştu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi