İktidar kolayını bulmuş

Videoyu Aç İktidar kolayını bulmuş
A
a

Türkiye’de Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik krizlerinden birinin yaşandığını söyleyen Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, “İktidar işin kolayını bulmuş. Nerede bir kriz, sıkıntı varsa, ‘dış güçlerin oyunu’ deyip üstünden atıyor” dedi.

HABER: MELTEM KARAKAŞ KAYA

Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, il divan toplantısında konuştu. Ekonomik krize değinen ve iktidarın her fırsatta dış güçlere sığındığının altını çizen Bingöl, “İktidar acı gerçekleri görmek yerine hala algıları yönetmek peşinde. İşin kolayını bulmuş. Nerede bir kriz varsa, nerede bir sıkıntı varsa, ‘dış güçlerin oyunu’ deyip üstünden atıyor. İktidara bakarsanız, bütün bunlar ABD ile yaşadığımız rahip krizi yüzünden oluyor. Medyanın büyük çoğunluğunu da kontrol ettiği için de algı yönetiminde başarılı oluyor. TL dolar karşısında değil; Bulgar Levası, Suudi Riyali, Kuveyt Dinarı, İsveç Kronu karşısında hızla eriyor. Kriz Külliye’de hissedilmiyor olabilir ama Türkiye yanıyor. Türkiye hızla uçuruma doğru gidiyor” diye konuştu.
 
ADALETİ YARALAR
MHP’nin Meclis’e sunduğu af teklifi ile ilgili de konuşan Bingöl, “Devlet kendisine yönelik suçları affedebilir. Devletin, vatandaşın vatandaşa karşı işlediği suçları affetme hakkı da yetkisi de yoktur. Daha anlaşılır olsun diye söylüyorum; bu düzenleme ile uyuşturucu satıcıları dışarı çıkarken, düşünce suçluları içerde kalmaktadır. Bu yaklaşımı doğru bulmuyoruz. Bu sadece adaleti değil, toplumun vicdanını da yaralar. Acaba bu af teklifi AK Parti ile MHP arasında bir danışıklı dövüş mü? Asıl amaç artık yer kalmayan cezaevlerini boşaltmak mı?” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi