İLK PROJEMİZ GÜNDOĞDU

Videoyu Aç İLK PROJEMİZ GÜNDOĞDU
A
a

AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, “İmar mağduriyeti yaşayan hemşerilerimize söylüyorum hepsinin içi rahat olsun, inşallah 3 Nisan sabahı Gündoğdu’dayız” dedi.


AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, ES TV’de yayınlanan Eskişehir’in Nabzı programının konuğu oldu. Doğan, ES TV Genel Yayın Yönetmeni Ali Baş, Anadolu Gazetesi köşe yazarları Arif Anbar ve Kerem Akyıl’ın sorularını yanıtladı.
İKİ SOMUT KONU
“Kısa süre önce Çevre Bakanı şehrimize geldi. Onun açıkladığı 1000 konutluk proje ile bu sizin yapacağınız Kentsel Dönüşüm Projeleri aynı mı?” sorusunu yanıtlayan Doğan, “Çevre Şehircilik Bakanı geçtiğimiz hafta buradaydı, Gündoğdu Mahallesine gittik. Çevre Şehircilik Bakanımızın Odunpazarı’nda iki tane somut konusu var. Birincisi Gündoğdu bölgesinde Odunpazarı Belediyesi’nin yetki sınırları içerisinde afet riskli alanımız var. Burası 27.2 hektarlık bir alan. Burası afet riskli alan olduğu için vatandaşlarımız çivi bile çakamıyor. Bir ikinci alanımız ise küçük sanayi bölgesi. Bunu da bu dönemde Odunapazarı Belediye Başkanı bakanlığa buranın afet riskli alan olması için bir başvuru yaptı ve bakanlık da gelip inceleme yaptıktan sonra malum küçük sanayiyi de afet riskli alan ilan etti. Bir üçüncüsünü biz rica ettik, lansmanda dönen projelerimiz. Dördüncü ise toplu konut idaresinin Türkiye çapında yapacağı 50 bin konutun müjdesiydi. 500 Odunpazarı’nda, 500 de Tepebaşı’nda” diye konuştu.
PROJELER KARIŞMASIN
“TOKİ projesi ile bizim yapacağımız ada bazlı dönüşüm projeleri hemşerilerimiz tarafında karıştırılmasın” diyen Doğan şöyle konuştu: “Biz toplam 13 mahallede bitişik nizam iki kat ya da ayrık nizam iki kat üç kat olan adalarımızı altı kata yükseltiyoruz ve ada bazlı bir dönüşüm yapıyoruz. Buralarda yoğunluk artışı yapmıyoruz çünkü ciddi anlamda bir mağduriyet var. Bütün şehir gelişirken dönüşürken ülke büyürken bizim 13 mahallemizde hiçbir dönüşüm ve gelişim kaydedilemedi bunun sorumlusu sizce hükmet mi? Bu yerel yönetimler eksikliği değil midir? Düşünün ki 16-17 senedir iktidarsınız, dönem dönem meclis çoğunluğunuz oldu, dönem dönem Odunpazarı, Tepebaşı bizdeydi bu sıkıntılar oldu. Bizler de hata yapmış olabiliriz. Bizim partimizin bireyleri de hata yapmış olabilir. Şu anki belediye başkanlarının da hataları var. Mesele hata aramak değil. Geçmiş geçmişte kaldı. Bugün yeni şeyler söylemek lazım. Ben buradan imar mağduriyeti yaşayan hemşerilerimize söylüyorum hepsinin içi rahat olsun, inşallah 3 Nisan sabahı Gündoğdu’dayız.” HM

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi