İmam Hatip’e karşı bin imza

Okunma: 464
Videoyu Aç İmam Hatip’e  karşı bin imza
A
a

Şehit Yunus Baykal Ortaokuluna asılan İmam Hatip tabelasına tepki gösteren veliler, bine yakın imza topladı. Toplanan imza dilekçeleri 24 Nisan’da İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecek.

 Geçtiğimiz gün Şehit Yunus Baykal Ortaokuluna asılan İmam Hatip tabelası velilerin tepkisine neden olmuştu. Veliler adına açıklamalarda bulunan Okul Aile Birliğinden Dilek Sarı, “Okulumuza bir günde hiçbir açıklama yapılmadan tabela asıldı. Hepimiz şaşırdık. Hiç kimsenin haberi yoktu. Bunun için velilerimiz tepkili. Okulun ikiye bölümesin istemiyorlar. Öğrenciler arasında kargaşa olmasın diyorlar. Olmaya da başladı. Çocuklarımız endişeli. İmam Hatip yazılı binasında eğitim gören çocuklar ‘bizim taraf imam hatip oldu, biz artık İmam Hatip’e mi gidiyoruz, ben artık okula gitmek istemiyorum’ diyorlar. İmam Hatip’e karşı değiliz. Bölgemizin böyle bir ihtiyacı varsa tabi ki olsun. Ama yeni bir bina yapılsın ve oraya açılsın. Bir okul altında iki grup olmasın. Biz okulumuzdaki yetersizlikler içinde mücadele ederken, hiç bize sorulmadan alınan bu karara karşıyız” diye konuştu.
Karara karşı olduklarını belirtmek isteyen veliler ile birlikte pazartesi günü imza kampanyası başlattıklarını anımsatan Sarı, 4 günde bine yakın imza topladıklarını kaydetti. 24 Nisan’da kampanyanın sona ereceğini açıklayan Sarı, “Toplanan imzaları İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edeceğiz. İmam Hatiplerin arz meselesi olduğu söyleniyor. Madem arz meselesi, biz talep etmiyoruz diye dilekçelerimizi vereceğiz. Tabelanın kalkması için mücadele edeceğiz” dedi. Açıklamaya velilerin yanı sıra CHP Kadın Kolları da destek verdi. ESRA ÜNLÜ

1000
icon
murat boz 5 Nisan 2018 01:14

AKAPE nin arka bahçeleri olan imam hatip okullarını istemiyoruz artık..okuyanları görüyoruz sınavlarda sıfır çekiyorlar eğitimde kalite sıfır.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi