İmkansızlıkla zafer kazanıldı

Okunma: 330
Videoyu Aç İmkansızlıkla zafer kazanıldı
A
a

Tepebaşı Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü nedeniyle Eskişehir Bisiklet Derneği - Vel ESBİD ile birlikte bisiklet turu düzenlendi.


İsmet İnönü 1 Caddesi’nde gerçekleştirilen bisiklet kortejine Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, CHP İl Başkanı Rabia Akman ve yüzlerce Eskişehirli bisiklet sürücüsü katıldı. Kortej başlangıcında Eskişehir Bisiklet Derneği adına konuşan Tevfik Ulak, “Bu kutlu ve mutlu günde Mustafa Kemal Atatürk’ün kazandığı bu zaferi kutlamak bizim için bir onurdur. Herkese kutlu ve mutlu olsun” dedi. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise bisiklet kullanımının artması gerektiğine dikkat çektiği konuşmasında, “Bugün özel bir gün... Böyle özel bir günde, özel bir çalışma yapalım istedik. Milli mücadelenin taçlandığı 30 Ağustos’ta, hep beraber kutlamak bizlere mutluluk verecek. Çünkü Mustafa Kemal yola çıkarken böyle bir zafer kazanacağını bilerek yola çıktı. Büyük çabalarla, o yoksul halkla beraber, imkansızlıklarla böyle bir zafer kazandı ve bu zafer bütün ülkelere örnek oldu. Bisiklet artık dünyada çok önemli noktaya geldi. Eskişehir’de de bunun dikkatini çekmek, farkındalığını yaratmak çok önemli” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Ataç, Milletvekili Süllü ve İl Başkanı Akman ile birlikte yüzlerce vatandaş, Türk Bayrakları ile süslenmiş bisikletlerine binerek şehir merkezinden konser alanına geçti. İsmet İnönü 1 Caddesi - NEO Plus AVM güzergahında gerçekleşen korteje, akülü araçları ile katılan engelli vatandaşlar da etkinliğe renk kattı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi