İnce ile "gizli anlaşma" iddialarına yanıt!

Okunma: 308
Videoyu Aç İnce ile "gizli anlaşma" iddialarına yanıt!
A
a

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'ye genel başkanlığı devredeceği iddialarını yalanladı. "Aralarında gizli anlaşma var" iddialarına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, ''Bunların hiçbirisine itibar etmeyin" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimlerinin ardından siyasi kulislerde yayılan, ''Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ile gizli bir anlaşmaya vardı, olağanüstü kurultayda ya da 1.5 yıl sonra olağan kurultayda görevini devredecek'' iddiasına yanıt vererek, ''Bunların hiçbirisine itibar etmeyin'' diye konuştu.

Hürriyet gazetesine açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, partinin geleceğine ilişkin kararları ancak partinin yetkili organlarının alabileceğini vurguladı. Kılıçdaroğlu, partide değişim ve dönüşümün ancak kendi iç dinamikleriyle sağlanırsa sağlıklı olabileceğini söyledi.

''İNCE, İBB BAŞKANLIĞI'NA ADAY OLACAK'' İDDİASI

Muharrem İnce'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı gösterileceği iddialarına da değinen CHP Lideri, "Bu konuda bugünden bir görüş açıklamak doğru değil" dedi.

GÜRSEL EROL'UN DİSİPLİNE SEVKİ

Kılıçdaroğlu'na Gürsel Erol'un disipline sevk edilmesi de soruldu. Parti içinde eleştirileri dinlediğini ancak bunun medya üzerinden yapılamayacağını belirten Kılıçdaroğlu, "Partiye zarar veren söylemlerde bulunanların partide işi yoktur" ifadelerini kullandı.

SOYLU'NUN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

CHP Lideri'nin gündeminde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamaları da vardı. Soylu'nun açıklamalarının ayrıştırıcı bir dil olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Türkiye'ye açıkça bir iç savaş çağrısında bulunuyor" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi