19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

İNÖNÜ DE KAZANACAK

Videoyu Aç İNÖNÜ DE KAZANACAK
A
a

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kırsal Kalkınma Projeleri kapsamında İnönü’nün Dutluca Mahallesinde ‘İpek Böceği Koza Üretim Sahası ve Mesire Alanı’ hayata geçirildi.

Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Kalkınma Projeleri kapsamında ipek böcekçiliğini canlandırmaya yönelik projelerine bir halka daha ekliyor. Bugüne kadar 160 bin dut fidesi dağıtan Büyükşehir Belediyesi’nin ‘İpek Böceği Koza Üretim Sahası ve Mesire Alanı’ projesi İnönü İlçesi Dutluca Mahallesinde hayata geçiyor.

20 DEKAR ALAN
Bölge halkının ve Dutluca mahalle muhtarlığının Büyükşehir Belediyesi’nden talepleri doğrultusunda hayata geçirilen üretim sahası, aynı zamanda Eskişehir’de yaşayan vatandaşların dut toplayabileceği, yaz aylarında piknik yapabileceği mesire alanı olarak da hizmet verecek. 20 dekarlık geniş bir alanda gerçekleştirilen çalışmalarda mesire alanı bölümü, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çam, köknar, ıhlamur, kayın gibi ağaçlar dikilerek yeşillendirildi.

ALTERNATİF GELİR
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Ülke olarak ekonomik açıdan zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımıza alternatif gelir sağlayabilmek amacıyla tarım ve hayvancılık konusunda birçok proje hazırladık ve hazırlamaya devam ediyoruz. Bu projelerden bir tanesi de Eskişehir kırsalında ipek böceği yetiştiriciliğini özendirmek ve yaygınlaştırmak. Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar 160 bin dut fidanı dağıttık. Önümüzdeki günlerde yaklaşık 900 dut fidanının dikileceği koza üretim sahasında vatandaşlar ayrıca yaz aylarında bu bölgeyi çocukları ile birlikte güzel zaman geçirebilecekleri bir alan olarak kullanabilecekler. Bu amaçla kentimizde ilk dut bahçesi projesini vatandaşlarımızın isteği üzerine Dutluca mahallesinde hayata geçiriyoruz” diye konuştu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi