İNSAN YOK İŞ DE YOK!

Okunma: 1473
Videoyu Aç İNSAN YOK İŞ DE YOK!
A
a

Hatboyu’nda dükkânı olan esnaf, yürüyüş yolunda eskisi kadar insan sirkülâsyonu olmamasında şikâyetçi. Hatboyu esnafı, “Hatboyu terk edilmiş bir yer oldu artık. İnsan olmayınca iş de olmuyor” diyor.

HABER: MELTEM KARAKAŞ

Eskişehir’in çözülemeyen sorunu olan Hatboyu, sorun olmaya devam ediyor. Hatboyu 1 Caddesi üzerindeki esnaf, yürüyüş yolu üzerinde bulunan masa ve sandalyelerin kaldırılmasının ardından, Hatboyu’ndaki ışıkların uzun bir süre yanmadığını ve dönem dönem tamir edildiğini dönem dönem de Hatboyu’nun karanlığa bürünmesinden dert yanıyor.

TERK EDİLMİŞ GİBİ
Yedi aydır ocak başı dükkânı işleten Salih Gelenç, Hatboyu’nu terk edilmiş bir bölgeye benzeterek, “Buralar daha bakımlı olsa keşke. İnsanlar akın akın geliyordu eskiden. Ama şuan maalesef terk edilmiş bir yer oldu. Karanlık, ıssız. İnsanlar korkuyor gelmeye. İşleri de etkiliyor bu. Bakım yok. Bunlar gündeme gelse bir şeyler değişir. Sosyal aktiveler olsa. Düzenleme istiyoruz. Eski hareketlilik yok. Aileler akşam olunca gelirdi çayını içerdi ama şimdi gelmiyor bu da bizi etkiliyor. Gezinti olmasa haliyle esnaf sıkıntıya giriyor” dedi.SİFTAH YAPAMIYORUZ
Uzun zamandır siftah yapmadan günü geçirdiklerini anlatan tantunici Yusuf Çelik, neredeyse uzun zamandır insan sirkülâsyonunun olmadığından dert yanıyor. Çelik, “Trafikten ayrı şikâyetimiz var. İnsanlar çift taraflı park ediyor. Dükkânların önü kapanıyor. Yürüyüş yolundaki bankların bir kısmı kaldırıldı. Işıklar da uzun süre yanmadı. Bazen yanıyor bazen yanmıyor. Burası yapılsa şehrimize ayrı bir güzellik katar” diye konuştu.IŞIKLANDIRMA YOK
Hatboyu 1 Caddesinin bir tarafının hep cafelerle dolu olmasına rağmen kaldırımda ışıklandırma yapılmamasından şikâyet eden Hüseyin Çaltılı, “Hatboyu’nun üzerindeki ışıklar sadece Hatboyu’nun aydınlatıyor. Bu sıradaki tüm esnaf spot ışığı kullanmak zorunda kalıyor. İnsan sirkülâsyonu yok. Mekânların da iş yapması imkânsız oluyor böyle olunca” şeklinde konuştu. 

1000
icon
salih 25 Eylül 2017 16:08

kim kapatmıştı acaba? burası halka hizmet vermeli

1 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi