Işıklar içinde uyu Neşet Öğretmen

Okunma: 876
Videoyu Aç Işıklar içinde uyu Neşet Öğretmen
A
a

Köy Enstitülü Toprağın Çocuğu Neşet Tınaztepe, dün sabaha karşı yaşamını yitirdi. Tınaztepe, Bedrettin Cami’nden sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Köy Enstitülü 92 yaşındaki emekli öğretmen Neşet Tınaztepe, dün sabaha karşı tedavi gördüğü hastanede mide kanaması geçirmesi sebebiyle yaşamını yitirdi. Akarbaşı Mahallesi Bedrettin Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, CHP’li İlker Özokçu ile Hüseyin Gözütok ve birçok vatandaş katıldı. Cenaze töreni esnasında gözyaşlarını tutamayan sevenleri, Tınaztepe’nin çok iyi bir insan olduğunu ve ardında çok güzel işler ve yazdığı kitaplarını bıraktığını söyledi. Her fırsatta CHP’li olduğunu söyleyen ve bir dönem CHP’den milletvekili aday adayı olan Neşet Tınaztepe’nin cenazesine İlker Özokçu, Hüseyin Gözütok ve Ali Rıza Menevşe dışında hiçbir CHP’linin katılmaması da sevenlerini üzdü. Ayrıca Neşet Tınaztepe ile en son röportajı gazetemiz muhabiri Meltem Karakaş 14 Ağustos 2017 tarihinde 'Toprağın Çocuğu Neşet Tınaztepe' başlışıyla yapmıştı.


 

 
 
1000
icon
Aylin 12 Ocak 2018 23:01

Bizim çok değer verdiğimiz sevdiğimiz manevi dedemizdi cok bilgili, cumhuriyeti seven çok değerli bir, insandı kızıma yazmış olduğu başağın kırlangıçları isimli kitap bize bıraktığı en yüce mirastır ışıklar içinde uyu büyük insan 😥

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi