İŞSİZLİK Mİ? ÖLÜM MÜ?

Okunma: 267
Videoyu Aç İŞSİZLİK Mİ? ÖLÜM MÜ?
A
a

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, Alpu’ya yapılması planlanan kömürlü termik santralle ilgili, “İnsanlarımızı işsizlik ile ölüm arasında bir seçime itiyorlar” dedi.

Başkan Ataç ile birlikte ilk olarak Mustafa Kemal Paşa Belde Evi’ne giden Yedekçi, burada Belde Evleri’nin çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Kadınların katıldığı kursları yerinde gören Yedekçi ilk olarak iğne oyası kursunda kursiyerler ile birlikte nakış işledi, ardından halk oyunları ve yağlı boya kursuna katıldı. Başkan Ataç ve Milletvekili Yedekçi’nin bir sonraki durağı ise Aşağısöğütönü Mahallesindeki Yaşam Köyü ve Alzheimer Merkezi oldu. Yedekçi, sosyal belediyecilik anlamında hayata geçirdiği başarılı işlerden ötürü Ataç’a teşekkür etti.
KADIN EMEĞİ DEĞERLENDİRİLMELİ
Yaşam Köyü ve Alzheimer Merkezlerinin gezdiğini söyleyen Yedekçi, “Orada güneş enerjisinin kullanımını gördük, sürdürülebilir enerji kullanımının çok önemli olduğunu düşünüyorum. O noktada böyle bir sosyal duyarlılığın sergileniyor olması, alzheimer hastalarının temiz ve korunaklı bir ortamda doktorlar eşliğinde bakılıyor olması çok mutluluk verdi. Belde Evleri’ni de ziyaret ettim, çok güzeldi. Kadınlar çeşitli sosyal faaliyetlerde bulunarak da günlük hayatın stresinden uzaklaşmış oluyorlar. Böylece faal hayatın içinde yer alıyorlar ve sıkıntılardan uzaklaşıyorlar. Kadın emeğinin değerlendiriliyor olmasını da çok saygın buluyorum” diye konuştu.
CEZALANDIRILIYOR MU?
Alpu’ya yapılması planlanan kömürlü termik santral konusuna da değinen Milletvekili Yedekçi, “Vatandaşlarımızı para ile işsizlik arasına mahkum ediyorlar. Bu tesisin inşaatında ve sonrasında size iş vereceğiz, diyorlar. İşsizlik ile yıllardır boğuşan ve açlık sınırının altında yaşayan halkımıza bunu dayatıyorlar. Öte tarafta dünyanın pek çok yerinde bilimsel olarak ispatlanmış sağlık tehditleri var, kanser var. İnsanlarımızı işsizlik ile ölüm arasında bir seçime itiyorlar. Türkiye’nin hatta Avrupa’nın en temiz havaya sahip kentlerinden bir tanesi Eskişehir. Eskişehir’deki bu kömürlü termik santral yapma sebebini de merak ediyoruz, hükümete oy vermediği için kent mi cezalandırılmaya çalışılıyor? Ancak Eskişehir’e termik santral yaptırmayacağımızı da çok net bir şekilde, altını çizerek söylüyoruz. Eskişehir’e, Eskişehirlilere ve Alpu Ovası’na sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi