İstanbul'da sahil yolu çöktü!

Okunma: 208
Videoyu Aç İstanbul'da sahil yolu çöktü!
A
a

Sarıyer Kalender Orduevi önünde yolda meydana gelen çökme nedeniyle Tarabya-Yeniköy arası trafiğe kapatıldı. Çökmenin yolun altından geçen su borusunun patlaması sonucu meydana geldiği belirtiliyor.

Tarabya'da sahil yolunda çökme meydana geldi. Yol çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

Sarıyer sahil yolunda Kalender Ordu Evi önündeki yolda çökme meydana geldi. Yol çift yönlü olarak trafiğe kapatılırken, olay yerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ekipler sevk edildi. 

İSKİ çalışmaları sürdürüyor
Sarıyer Tarabya’daki Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü önünde sahil yolundaki ana isale borusunda basınç nedeniyle meydana gelen arıza sonrası İSKİ ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Borudaki deliği tespit eden ekipler, hazırlıkların ardından yeni bir boru yerleştirecek.
Sarıyer Tarabya’daki Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü önündeki sahil yolunda sabah saatlerinde 900 milimetre çapındaki ana isale borusunda arıza meydana geldi. Basınç nedeniyle meydana gelen arıza sonrasında yolda kalkma meydana geldi. Durumu fark eden sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine gelen İSKİ ekipleri çalışmalara başlarken, İBB ekipleri de trafik polislerinin de yardımıyla yolu çift taraflı olarak trafiğe kapattı. Öte yandan arıza nedeniyle bazı mahallelere de su verilemediği öğrenildi.

Arıza tespit edildi, yeni boru getirildi
Öte yandan sabah saatlerinden bu yana çalışmalarını sürdüren İSKİ ekipler, kepçelerle yaptığı kazıların ardından ana isale borusuna ulaştı. İnceleme yapan ekipler, basınç sonrasın borunun altından bir delinme olduğunu fark etti. Gerekli müdahaleleri yapan ekipler bir yandan da borunun bulunduğu yerdeki suyu hortumların yardımıyla dışarıya boşaltıyor. Delinen borunun yerine başka bir borunun döşeneceği ve bu çalışmanın akşam saatlerine kadar süreceği bildirildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi