İVME KAYBETTİRİR  

Videoyu Aç İVME KAYBETTİRİR  
A
a

Parti il binasında düzenlenen toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, “Yokuşa karşı arabayı sürmenin bir anlamı yoktu. Bunlar sadece CHP’yi kamuoyu önünde ivme kaybettiren davranışlardır” dedi.

Kayyum sürecini değerlendiren Adar, “Eskişehir yerelimdeki partimizin özellikle 31 yerel seçimi sonrasında 18 Nisan’da bir grup arkadaşımızın olağanüstü kongre istiyoruz talebiyle başlayan saha sonra başka arkadaşların mahkemeye başvurarak partiye kayyum atanmasını talep eden süreç devam etti. 17 Eylül’de de Eskişehir 3. Sulh Mahkemesi bir karar verdi. Bu karar partiye kayyum ataması ile ilgiliydi ve onların talebi kabul edildi. Ama talep kabul edilirken yargı sürecinin tümünü bir arada değerlendirmek lazım. Sadece talep edilenin bir kısmını görüp mahkemenin verdiği kararda esas olması gerekenleri gözden kaçırırsak bir takım problemler kendiliğinden geliyor. Bir kısım arkadaşlarımız kendi işlerine geldiği gibi yargı kararını yorumlamaya kalkmıştır” dedi.
YOKUŞA ARABA SÜRMEYİN
Son derece net bir karar olduğunu ancak tedbir kararı verilmediğini hatırlatan Adar, “İstinaf mahkemesine gitme yolunu kabul etmişti. Dolayısıyla bu konunun muhatabı olan CHP Genel Merkezi de hemen ardından temyize gideceğini ifade etmişti. Bu konudaki karar da geçtiğimiz hafta çıktı ve istinaf mahkemesine müracaatı kabul etti. Ama burada kayyum olarak atanan arkadaşlar iki gazetede olağanüstü kongrenin 27 Ekim’de yapılacağıyla ilgili gündem açıklattılar. Bu son derece yanlış bir karardı. Çünkü olağanüstü kongrelerde gündem açıklamak zorunlu değil. Birinci hata buradadır. İkincisi böyle bir karar vermeden önce bu seçimi yapacak olan ilgili seçim kurulu ile görüşülmesi gerekiyordu. Onlar önce gündem açıklattılar daha sonra seçim kuruluna başvurdular. Ama seçim kurulu onlara kararın daha kesinleşmediğini belirtti. Yokuşa karşı arabayı sürmenin bir anlamı yok. Bunlar kamuoyuna karşı ivme kaybettiren davranışlardır. Arkadaşları sağduyulu olmaya davet ediyorum. Bizler olağan kongre sürecine zaten girdik. Artık bir takım zorlamalarla, tahriklerle parti içindeki birlik beraberliği yok etme çabalarına girmekten kaçınılmalı. CHP iktidara çok yaklaşmış bir parti. 31 Mart seçimleri sonrasında CHP’li belediyelerin neler yapılacağını gördü. Göreceksiniz yerel yönetimde başlayan bu iktidarlık CHP’yi genel iktidara taşıyacaktır diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi