İYİLİK DAĞITTI

Videoyu Aç İYİLİK DAĞITTI
A
a

Lösemili Çocuklar Vakfının (LÖSEV) kanser hastaları ve ailelerine yardım dağıtılan ‘İyilikler Tırı’ vatandaşlarla buluştu. 


LÖSEV tarafından ramazanda 81 ile ulaştırılması planlanan tır, bir alışveriş merkezinin önüne geldi. Burada, kanser hastası çocuklar ve ailelerine, kırtasiye malzemeleri, kıyafet, ayakkabı ve erzak gibi yardımlar dağıtıldı. Palyaço ve çizgi film kahramanı kostümleri giyen yardımseverler, çocuklarla oyunlar oynadı.
ÜLKEYİ DOLAŞIYOR
LÖSEV Eskişehir Sorumlusu Meltem Durulgan, özellikle ramazanda aileleri mutlu etmek için çalıştıklarını söyledi. Vakfa kayıtlı kanser hastalarına yardım yaptıklarını belirten Durulgan, “Tırımız tüm Türkiye’yi dolaşarak yardım dağıtımını gerçekleştiriyor. Aileler, yardım paketleri haricinde tırın önündeki eşyalardan, alışveriş yapar gibi ücretsiz alabiliyor. Amacımız 'paylaşım' duygusuna can vermek” dedi.
AİLEMİZ GİBİ
Eşi lenfoma hastası olan Fidan Çam (23) şunları kaydetti: “Hem maddi hem de manevi olarak hep hayatımızda. Ailemiz gibi. Bugün burada yardım alıyor değil birbirimize paylaşımda bulunuyoruz hissiyatı yaşatıyor. İncitmeden, kırmadan, özel hissettirerek. Düşünün ki eşimin iyi olduğu haberini, anne babamdan önce LÖSEV ile paylaştım. Çünkü LÖSEV gönüllüleri ailemizden daha yakın hale geldi.” AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi