Kader haftası

Okunma: 507
Videoyu Aç Kader haftası
A
a

Pinto, Sissoko, Bienvenu ve Toko yüzünden kulübe gelecek 18 puan silme cezaları için geri sayım başladı. Eskişehirspor Kulübüne FİFA tarafından verilen ek süre 18 Eylül tarihinde sona eriyor.

Eskişehirspor Kulübünün puan silme cezası ile karşı karşıya kaldığı kritik günler başladı.
18 PUAN CEZA YOLDA
FİFA’da bulunan 11 dosya arasında yer alan ve alacakları ödenmediği için KAS sürecini başlatan 4 futbolcu yüzünden, Eskişehirspor kulübüne 18 puan silme cezası gelebilir.
SON GÜN 18 EYLÜL
Günlerdir bu dosyalar üzerinde çalışan Eskişehirspor yönetimi, acil olarak 18 Eylül tarihine kadar Pinto, Sissoko, Bienvenu ve Toko gibi oyuncuların alacaklarını ödemek zorunda.
PİNTO YÜZÜNDEN 2 DÖNEM CEZA ALMIŞTIK
Geçmiş yönetim döneminde 2016 Aralık ayında alacakları ödenmediği için FİFA tarafından Pinto dosyası karara bağlanmış ve CAS sürecinde de gerekli itiraz ve ödemeler yapılmadığı için, Eskişehirspor kulübene 11 Temmuz 2017’de 2 dönemlik transfer cezası verilmişti. Pinto’nun alacağının 500 bin Avroya yakın olduğu biliniyor.
6 PUAN PİNTO’DAN
2 dönem transfer cezası aldığımız Pinto’nun, alacakları ödenmediği taktirde, bu oyuncu yüzünden kulübe ayıca 6 puan silme cezası gelecek.
BİENVENU İÇİN SIRADA PUAN SİLME VAR
Bir önceki sezon devre arasında bir dönem transfer cezası aldığımız Bienvenu dosyasında ise, şimdi sırada puan silme cezası var. 325 bin Avro ve faizlerin ödenmemesi halinde, bu oyuncu yüzünden kulübe 6 puan silme cezası geleceği iddia ediliyor.
SİSSOKO İÇİN 6 PUAN
Ödemeleri yapılmadığı için Eskişehirspor kulübüne bir 6 puan silme cezası da, Sissoko yüzünden gelecek. 450 Bin Avro alacağı olduğu öğrenilen Sissoko için verilen süre de 18 Eylül de sona eriyor.
NZUZİ TOKO
Eskişehirspor Kulübünün puan silme cezası ile karşı karşıya olduğu diğer bir oyuncu ise, Toko, 300 bin Avro’nun üzerinde alacağı kalan oyuncunun parası ödenmediği taktirde, bu oyuncu için 3 puan silme cezası verileceği biliniyor.
ŞİMDİLİK 18 PUAN
Eskişehirspor yönetiminin, 18 Eylül tarihine kadar bu 4 futbolcunun parasını ödeyemediği taktirde 18 puan silme cezası alacak.
DİĞERERİ SIRADA
Bu ödemelerin yapılması halinde ise, sırada diğer dosyalar var. Lawal, Funes Mori, Defederıco, Ben Khalifa ve Kulach gibi oyuncuların yanı sıra, Panathinakos, FSV Frankfurt, Clup Spot ve Viktoria gibi kulüplere ise yetiştirme bedelleri ödenmeyen futbolcuların dosyaları var.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi