ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Kağıtta Açan Çiçekler

Videoyu Aç Kağıtta Açan Çiçekler
A
a

Uludağ Üniversitesi öğretim üyesi Dilek Erim’in kaatı eserlerinden oluşan, ‘Kağıtta Açan Çiçekler’ sergisi açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, hayran kaldığı eserler için Dilek Erim’i kutladı.

Dilek Erim’in eserlerinden oluşan ‘Kağıtta Açan Çiçekler’ sergisi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde açıldı.Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla açılan sergiye Başkan Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt ve sanatseverler katıldı. Dilek Erim, büyük hayranlık duyduğu Başkan Büyükerşen’e kaat’ı sanatı ve eserleri hakkında bilgi verdi. Eserleri inceleyen Başkan Büyükerşen, sanatçı Dilek Erim’i kutladı.
Türkiye’de ilk kez kaat’ı sanatını Uludağ Üniversitesi’nde ders olarak veren öğretim üyesi Dilek Erim, kaat’ı sanatının Türk gelenekleri açısından çok önemli bir yeri olduğunu vurguladı.Dünyanın en önde gelen müzelerinde sergilenen eserleri örnek aldığını belirten Erim, “Yapılan eserlerin hepsi koleksiyon niteliği taşıyor” dedi.Erim’in, ‘Kağıtta Açan Çiçekler’ sergisi, 22 Ocak’a gezilebilecek. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi