KARAR VEREMEDİ

Okunma: 327
Videoyu Aç KARAR VEREMEDİ
A
a

Demokrat Parti (DP) Tepebaşı İlçe Başkanı Şükrü Ketenci, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in ‘Görev verilirse Cumhurbaşkanlığı yaparım’ sözlerini eleştirdi. Ketenci, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen nereye aday olacağına bir türlü karar veremedi” dedi.

Haftalık toplantısında konuşan Tepebaşı İlçe Başkanı Şükrü Ketenci, Cumhurbaşkanının 26 Ağustos’u bayram ilan ettiğini savunarak “Ülkenin başındaki Cumhurbaşkanımız 26 Ağustos’u bayram ilan etti sanki. 1071 Malazgirt zaferiymiş. 30 Ağustos’u kutlamıyoruz, olağanüstü hal var, terör saldırıları olur diye. Fakat 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’ni büyük bir törenle kutlama kararı almışlar. Türkiye artık yavaş yavaş başka bir boyuta geçmek üzere. Yeni başkanlık sistemi dedikleri sistemle şeriat devletinin kapılarını aralamış durumdayız. Önümüzdeki senenin ortalarında bir seçim olacak. Bu seçimde tabi ki bizim de bir adayımız olacak” ifadelerini kullandı.

FİKİR DEĞİŞTİRDİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili vermiş olduğu cevabı da eleştiren Ketenci, “Şehrimizde enteresan bir olay oldu. Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladı. Mart ayında da büyükşehir belediye başkanlığına adaylığını açıklamıştı. Nereye aday olacağına bir türlü karar veremedi herhalde. Kimse heveslenmesin bir dönem daha yaparım belediye başkanlığını diyordu birden fikir değiştirdi” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi