23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

KARBON AYAK İZLERİ SİLİNİYOR

Videoyu Aç  KARBON  AYAK İZLERİ SİLİNİYOR
A
a

Eskişehir Emine Emir Şahbaz Bilim ve Sanat Merkezi “Özel Yetenekli Öğrenciler Karbon Ayak İzlerini Siliyor” TÜBİTAK 4004 Projesi’nin açılışı yapıldı.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında desteklenen Emine Emir Şahbaz Bilim ve Sanat Merkezi yürütücülüğündeki projede Ankara Yenimahalle Bilim ve Sanat Merkezi ve Ankara Etimesgut Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri de yer aldı. Deney, arazi çalışması, gözlem, yaratıcı düşünme ve paylaşımların yapılacağı ortamlar oluşturularak; sera etkisindeki artış, bu artışın nedenleri ve bu konuda alınabilecek tedbirlere yönelik özel yetenekli öğrencilerin bilinçlendirilmesi ve çözüm üretmeleri anlamında farkındalık oluşturulmasının amaçlandığı proje bir hafta sürecek. etkinlikler Bilsem atölyeleri ve Eskişehir’in farklı açık alanlarında gerçekleştirilecek. Küresel ısınmaya dikkat çekmekte olan proje Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü’nün destekleri ile yürütülüyor.
KARBON AYAK İZİ NEDİR?
Karbon Ayak izi birim karbondioksit cinsinden ölçülen, üretilen sera gazı miktarı açısından insan faaliyetlerinin çevreye verdiği zararın ölçüsüdür.  (ESRA ÜNLÜ)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi