ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Kiralara yüzde 25 zam

Okunma: 492
Videoyu Aç Kiralara yüzde 25 zam
A
a

Gazi Çelik, döviz kurundaki dalgalanma ve üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla Eskişehir’e gelen öğrencilerin yüzde 25 oranında zamlanan ev kiralarıyla karşılaşacağını söyledi.

 
Emlak ve Komisyoncular Odası Başkanı Gazi Çelik, ev kiralarına ortalama yüzde 25 oranında zam yapıldığını duyurdu. Örnek veren ve 500 liralık evlerin 700 lira olduğunu kaydeden Çelik, “200 bin civarında öğrencimiz, birden fazla üniversitemiz var. Bu sene öğrenci sayısının arttığını da duyduk. Geçtiğimiz 5- 6 yılda öğrencilerimize sıkıntı yapacak bir kira olmadı. Bu sene dövizdeki dalgalanmalar ve ekonomik kriz nedeniyle öğrencilerin yaşadıkları yerde yüzde 20 ile yüzde 25 arasında fiyatlarda artış görüyoruz. Öğrenciler daha çok üniversiteye yakın yerleri tercih ediyor. Eskiden öğrenciler yer değiştirirdi. Eski oturdukları yerden çıkar, yeni eve geçerlerdi. Bu sene baktığımız zaman onları göremiyoruz.  Bunun da sebebi fiyat artışları. Eski evde oturmaya devam etmek istiyorlar. İkinci sebebi de kentsel dönüşüm şehrimizde ağır ve aksak gittiğinden üniversiteye yakın yerlerde eski evlerin olması, arsa üretilmediğinden dolayı yeni evlerin yapılamamış olmasıdır. İleride bu sorunlar da yaşanacak. Kiralar yükseldi. İnşallah öğrenci arkadaşlarımızı bu sene evsiz bırakmayız” dedi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
1000
icon
mert 6 Eylül 2018 21:49

Öğrencilerin Eskişehire verdiği zarar gözardı edilemez. Belki bir kaç kazan grup vardır ama genel manada zararı çok fazla.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi