KIRSAL BİTERSE SIKINTI BAŞLAR

Okunma: 267
Videoyu Aç KIRSAL BİTERSE SIKINTI BAŞLAR
A
a

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Bozdağ Köy Buluşması, renkli etkinlikler ve yoğun katılım ile gerçekleşti. Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Kırsal biterse ülkede sıkıntı başlar” dedi.

Tepebaşı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Bozdağ Mahallesinde düzenlenen buluşma, sağlıklı yaşam yürüyüşü ile başladı ve katılımcılar, yürüyüş hocası Ahmet Taşçı’nın eşliğinde doğa içerisinde hem keyifli hem de sağlıklı bir aktiviteye imza attı. Yaklaşık 2 saat süren yürüyüşün ardından katılımcılar konser alanında toplandı. Burada Bozdağ yöresel lezzetlerinin yanı sıra pilav ve ayran ikramı yapıldı. Katılımcılara hitap eden Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Eskişehir ile Bozdağ’ın sosyalleşmesi çok önemli. Buradaki vatandaşın dayanışma ile köyümüzdeki bu nüfusun korunması gerekir. Köydeki hayatı başka türlü sürdüremeyiz. Birçok köye gidiyoruz 10 kişi, 20 kişi var; sadece yaşlılarımız kalmış. Bunu muhakkak tersine döndürmemiz lazım. Kırsalda hayat biterse, ülkede ciddi sıkıntılar başlar” şeklinde konuştu.

ÖNLEYEBİLİRİZ
Termik santral kurulmaması için ne gerekirse yapacaklarını vurgulayan Başkan Ataç, “Termik santralin olduğu yerde ne tarım, ne hayvancılık, ne de doğal yaşam olur. Eğer yapılırsa Alpu bölgesi büyük tehlikeye girer. Alpu Ovası, Eskişehir’in tahıl ambarıdır. Bacadan çıkan duman, ortaya çıkan kül, yeraltı sularının kullanılması, ortaya çıkacak atıklar gibi olumsuz sonuçlar bölgeyi tehlikeye sokacak. Onun için buna olan hassasiyetiniz, hep tetikte olsun. Eskişehir halkı olarak bunu önleyebiliriz. Biz bu konuyu eleştiriyoruz ama enerji konusunda ne yapılması gerektiğini de gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi