KIRSALA ÖZEL İLGİ

Videoyu Aç KIRSALA ÖZEL İLGİ
A
a

AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay Sivrihisar’ı, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü ise Mihalgazi’yi ziyaret etti. Kırsaldaki sorunları dinleyen vekiller, her zaman vatandaşın yanında olduklarını söyledi.


İlçeleri ziyaret eden Süllü’nün son durağı Mihalgazi oldu. Mihalgazi’deki vatandaşlarla konuşan Süllü, seçimden önce hükümet tarafından üreticiye verilen sözlerin unutulduğunu söyledi. CHP Mihalgazi İlçe Başkanı Hasan Ünal ve Sarıcakaya İlçe Başkanı Hasan Yılmaz eşliğinde Mihalgazi’deki pazarı gezen CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, vatandaşlar ve pazarcılarla ekonomi ve artan fiyatları değerlendirdi. CHP Milletvekili Süllü daha sonra ilçede üreticilerin yaşadığı sorunları yerinde tespit etmek için Mihalgazi Belediyesi meyve, sebze hali, soğuk hava deposu ve atıl durumda olan eski elektrik üretim binasında incelemelerde bulundu.
ÜRETİCİ ŞİKAYETÇİ
“İç Anadolu’nun Çukurova’sı olarak bilinen topraklarımızdaki ziyaretlerimizde üreticimizin sorunlarını dinledik. Yüksek girdi maliyetlerinden şikâyetçi üreticimiz dertlerine derman arıyor. Mihalgazi’de üreticimiz ürünlerini günün şartlarına uygun olmayan tesislerde pazarlamak ve depolamak zorunda kalıyor” diyen CHP’li Süllü “Mihalgazi ilçemizde bulunan soğuk hava deposunun içini görme şansımız olmasa da yetersiz olduğunu üreticilerimizden dinledik ve deponun dışının virane hali her şeyi anlatmakta. İlçemizde bulunan ve 60 yıl önce kurulan 90’lı yıllarda elden geçirilen elektrik üreten, bölgenin un öğütme ihtiyacını da içindeki değirmen ile karşılayan tesis, bugün metruk bir yapı halinde kaderine terk edilmiş. Bugün termik santraller gibi çevreyi kirleten enerji santralleri yapılmaya çalışılarak sürekli enerji sıkıntısından söz edilirken üreticinin enerji ihtiyacına katkı sunacak tesisin atıl durması içler acısı. Ayrıca bu hali ile ciddi güvenlik sorunu da yaratıyor ve acilen önlem alınması gerekiyor” diye konuştu. Süllü ilçede üreticinin en büyük sorunlarından birinin de elektrik olduğunu vurgulayarak yetersiz ve eski trafolar sebebiyle elektriklerin sık sık kesildiğini bireysel abonelik önündeki engeller sebebiyle ortak elektrik kullanım ücretlerinin üreticinin belini büktüğünün altını çizdi.
DESTEK BEKLİYOR
İlçe ziyaretlerine devam edeceklerini belirten Süllü “Üreticilerimiz, seçim öncesi verilen sözlerin bir bir unutulduğunu belirterek piyasada rekabet koşullarını yakalamak için günümüz şartlarına ayak uyduran tesislerle, gerçekçi tarım politikaları ile desteklenmek istiyor” ifadelerini kullandı. HM
BU ALGIYI YIKACAĞIM
AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, Köy Köy Eskişehir Projesi kapsamında bu kez Sivrihisar’ı ziyaret etti. Günay, “Görüyorum ki toplumda bir algı oluşmuş. Siyasetçileri, politikacıları seçimden seçime görüyoruz şeklinde. Ben bu algıyı yıkacağım” dedi.
İlçe ve köylerde vatandaşlarla buluşan Günay, talepleri dinledi ve notlar aldı. Elinden geleni yapmak için gayretle çalıştıklarını ifade eden Günay, “Görüyorum ki toplumda bir algı oluşmuş. Siyasetçileri, politikacıları seçimden seçime görüyoruz şeklinde. Ben bu algıyı yıkacağım. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Nabi Bakanımızın selamını iletiyorum her gittiğim yerde. Belediye başkanlarımız ve ilçe başkanlarımız her zaman sahada ve bizlere talepleri ulaştırıyorlar. Seçimden seçime değil her daim halkımızın yanındayız ve yanında olacağız” diye konuştu. Günay, “Sizden aldığımız talepleri ilgili bakanlıklarımız ile paylaşıyoruz. Bunları bakanlıklar düzeyinde takip ediyor daha sonra gelip yerinde de kontrol ediyoruz. Ben hem Ankara’da hem Eskişehir’de hem Eskişehir’imizin ilçe ve köylerinde olmaya gayret ediyorum ve edeceğim” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi