KONUŞTURULMADIK!

Okunma: 368
Videoyu Aç KONUŞTURULMADIK!
A
a
HABER: MELTEM KARAKAŞ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkilileri tarafından muhtarlarla termik santral ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda termik santrale karşı çıkan Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Meryem Kuş Açıkgöz, “İki muhtar karşı çıktık sadece. Ama biz konuşturulmadık bile” dedi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkilileri tarafından Eskişehir’e yapılması planlanan termik santral hakkında Tepebaşı, Odunpazarı ve Alpu mahalle muhtarları ile Cuma günü Tasigo Otel’de toplantı düzenlenmişti. ‘Enerji Meselesi Memleket Meselesi’ adının verildiği toplantıda Alpu’ya yapılması planlan termik santral hakkında muhtarlara bilgi veren yetkililer, santralin son teknoloji ile kurulacağını, söylenildiği gibi insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyeceğini anlattı.

“ÖNYARGIYLA KARŞILAŞTIK”
Toplantıda termik santralin yapılmasına karşı çıkan iki muhtardan biri olan Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Meryem Kuş Açıkgöz, yaşadıklarını gazetemize anlattı. Yetkililere termik santralin zararlarından bahsedip santralin yapılmasına karşı olduğunu söylemek istediğini fakat önyargı ile karşılaştığını, sözünün kesildiğini belirten Açıkgöz şunları anlattı: “Çocuğumdan, sebzemden, meyvemden, toprağımdan, suyumdan elinizi çekin. Hiç mi vicdanınız sızlamayacak. Benim mahallemde kömür yardımıyla ısınan insanlar var. Kışın bir akşam gelin. Mahallemde sokakta gezemezsiniz. Kömür solumak zorunda kalırsınız. Bu bile böyleyken, termik santralin kömürünü istemiyoruz dedim.” Toplantının sonuna kadar kaldığını da anlatan Açıkgöz, toplantıda kendisine tepki gösterildiğini, insanların konuyu başka yönlere çektiğini fakat kendisinin sadece çevre ve insan sağlığını düşündüğünü sözlerine ekledi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi