Korumak için direneceğiz

Videoyu Aç Korumak için direneceğiz
A
a

Öğretmenevi’nde emekli kadın öğretmenlerle bir araya gelen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Eskişehir’de kazandığımız alanları korumak için direneceğiz” dedi.

Öğretmenevi’nde gerçekleşen buluşmada konuşan Başkan Kurt, “Odunpazarı Belediyesi’nde görev yaptığımız 5 yılda öğretmenlerimiz bize çok yardımcı oldu. Hepinize çok teşekkür ederim” dedi. Buluşmada öğretmenler ile sohbet eden Başkan Kurt, onların istek ve şikâyetlerini dinleyerek notlar aldı. Buluşmada yaptığı konuşmada 31 Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçimlerden ekonomik krize birçok konuya değinen Başkan Kurt, “Eskişehir’de kazandığımız alanları korumak için direneceğiz” dedi. 31 Mart’taki hedeflerini gerçekleştirmek için öğretmenlerden destek isteyen Başkan Kurt, bunu Türkiye’nin geleceği, çocuklar ve Eskişehir için istediklerini vurguladı. Odunpazarı Belediyesi’nde başkanlık yaptığı 5 yıl içerinde öğretmenlerin kendine çok yardımcı olduğunu kaydeden Başkan Kurt, “Odunpazarı’nın çeşitli mahallelerinde 11 tane halk merkezi açtık. Bu halk merkezlerinde yer alan atölyelerin büyük bölümünde öğretmenlerimiz görev aldı” diye konuştu. Bütün halk merkezlerinde kütüphane olduğuna dikkat çeken Başkan Kurt, Odunpazarı’na 4’ü açık hava kütüphanesi olmak üzere toplam 23 kütüphane açtıklarını söyledi. Bu kütüphanelerde yer alan kitapların çoğunluğunun öğretmenler tarafından bağışlandığını belirten Başkan Kazım Kurt, “Ben kitap bağışlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Kütüphanelerimizde yer alan kitap sayımız 200 bini geçti” dedi.

“HEDEFİMİZE ULAŞTIK”
Konuşmasında Hamamyolu Park ve Meydan Düzenleme Projesine de değinen Başkan Kurt, bu projeyi yaparken amaçlarının Hamamyolu Caddesi’ni bütün vatandaşların kullanabileceği bir alan haline getirmek olduğunu ifade etti. Sonuçta da amaçladıkları hedefe ulaştıklarını kaydeden Başkan Kurt, “50 bin kişinin gidip orada dinlenebildiği bir alan yarattık. Hamamyolu’nda çay daha önce 2.5 liraydı, şimdi vatandaşlarımız 1 liraya oturup çayını içiyor, sosyalleşiyor; yorulduysa dinleniyor. Birçok ulusal ve uluslararası yarışmada ödüller aldı. Hamamyolu Projesi’ni biz, kendi başımıza yapmadık. Odunpazarı Kent Konseyi, Hamamyolu’nda bir çalışma grubu kurdu. Onlar vatandaşlarımızla görüşerek çalışmalar yaptı. Demokratik, katılımcı bir anlayışın ürünü Hamamyolu Projesi” dedi. HM
1000
icon
Adnan 12 Şubat 2019 13:47

öğretmenler günümü nedir şimdi bu ?

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi