İŞTE MHP’NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI


Bu makale 2013-11-22 16:55:50 eklenmiş ve 5400 kez görüntülenmiştir.
Ayhan Aydıner

MHP 30 Mart 2014 yerel seçimlerine iddialı şekilde hazırlanan MHP’de  kent merkezindeki belediye başkan adayları belli oldu. Eski Vali Kadir Çalışıcı Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Eskişehirspor taraftarının ‘Vali Baba’ olarak sevdiği Çalışıcı, her bulunduğu ortamda Büyükşehir seçimini kazanacağını söyleyerek iddiasını ortaya koyuyor.
EDİZGİL VE SANLAR
MHP Odunpazarı Belediye Başkan Adayı  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş Hekimlerinden Emine Edizgil  oldu.  MHP Tepebaşı’nda ESKİ’de Şube Müdürü olarak görev yapan Murat Sanlar’ın başkan adaylığında seçime girecek. Edizgil ve Sanlar memur oldukları için resmi açıklama daha yapılmadı. Her ikisi istifa ettikten sonra adaylıkları kamuoyuna açıklanacak.

GÖKÇE’YE TEKLİF
GÖTÜRÜLDÜ
MHP daha önce dört ilçede belediye başkan adaylarını açıklamıştı. Alpu Belediye Başkan Adayı Fuat Yahşi’nin ani ölümü MHP’de büyük üzüntüye yol açtı.  Herkes Fuat Yahşi ile MHP’nin Alpu Belediye Başkanlığını rahatlıkla kazanacağını düşünüyordu. Yahşi’nin  vefatından sonra MHP Alpu için güçlü bir aday  aramaya başladı. 2004-2009 yılları arası DP’den Alpu Belediye Başkanı olan Mustafa Gökçe’ye teklif götürüldü. MHP Teşkilatı Gökçe’yi Başkan adaylığı için ikna etmeye çalışıyor.

SİVRİHİSAR’DA ERKOCA
Türk Eğitim-Sen’in eski Şube Başkanı Şükrü Erkoca MHP’nin Sivrihisar Belediye Başkan adayı oldu.  Uzun  yıllardır Türk Eğitim-Sen’de önce Şube Sekreteri daha sonra Şube Başkanı olarak görev yapan Erkoca seçim çalışmalarına başladı.

SARICAKAYA’DA ALİ FİDAN
Laçin Belediye Başkanı Ali Fidan, Sarıcakaya’da Ali Kahya’nın CHP’ye geçmesi durumunda MHP’nin Sarıcakaya Belediye Başkan adayı  olacak.  1999 yılından beri Laçin Belediye Başkanlığı görevini yürüten Fidan Sarıcakaya için güçlü bir aday konumunda.

İNÖNÜ’DE ‘UYGUN’ SESLERİ
MHP, İnönü için de Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Yerel Hizmet-Sen’in Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uygun’a teklif götürdü. Uygun bu teklifi kabul ederse MHP’nin İnönü Belediye Başkan adayı olacak.  

MİHALGAZİ’DE BOZ
MHP Mihalgazi’de de Zabıta Memuru Mustafa Boz’u Belediye Başkan adayı yaptı. Boz’un adaylığı önümüzdeki günler içerisinde açıklanacak.

 SEYİTGAZİ YILDIRIM
1999-2009 yılları arasında Kırka Belediye Başkanlığı yapan Salih Yıldırım’ın  MHP’nin Seyitgazi Belediye Başkan adayı olduğu daha önce açıklanmıştı.  10 yıllık dönemde  Kırka’da başarılı  çalışmalar yaptı.  Yıldırım’ın Kırka’daki oy potansiyeli Seyitgazi Belediye Başkanı olmaya yetecek mi? Bunu bekleyip göreceğiz.

MAHMUDİYE’DE YILMAZ
MHP Mahmudiye İlçe Başkanı Nuri Yılmaz’ında Mahmudiye Belediye Başkan adaylığı da daha önce açıklanmıştı. MHP Genel  Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel’in büyük desteğini alan Nuri Yılmaz Mahmudiye Belediye Başkanı seçilebilmek için  ilçeyi köy köy geziyor.

ÇİFTELER’DE YALÇIN
MHP’nin Çifteler Belediye Başkan adayı emekli öğretmen Sabit Yalçın oldu. Yalçın’da adaylığı açıklandığı günden itibaren seçim çalışmalarını sürdürüyor.  MHP  Beylikova, Han ve Günyüzü’nde başkan adaylarını belirleme çalışmalarını sürdürüyor.  Bu ilçelerin adayları da önümüzdeki hafta içerisinde belli olacak…

 

ESKİŞEHİR  TÜRKÜLERİ ÖKSÜZ KALDI
Eskişehir’de Türk Halk Müziği’ne çok büyük değerler kazandıran  Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Koro Şefi Yılmaz Kırmızı’nın vefat ettiğini üzüntüyle öğrendim.  Eskişehir Türküleri 1, Eskişehir Türküleri 2 kitapları olan araştırmacı  sanatçı  kaybolmaya yüz tutmuş, 350 Eskişehir Türküsü’nü derledi.  Mustafa Gökçe ile birlikte kurduğu Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun Şefliğini yapan Yılmaz Kırmıçı üç  ay önce Adapazarı Karasu’da denizde  kaza geçirmişti. 95 gün bitkisel hayatta kalan Kırmızı önceki gün yaşamını yitirdi.  Kırmızı’nın ölümü Eskişehir sanat çevresinde büyük üzüntüye neden oldu.  Eskişehir Türküleri’nin babası Yılmaz Kırmızı’ya Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarını baş sağlığı diliyorum. Kırmızı’nın ölümüyle Eskişehir Türküleri öksüz kaldı.

 

14 yıl önce.  Fotoğrafta 1999 yılında Vali Sami Sönmez Seyitgazi’deki Seyyit Battal Gazi Külliyesi’nde incelemelerde bulunuyor. Dönemin Seyitgazi kökenli DSP Eskişehir Milletvekili Necati Albay, Seyitgazili Öğretim Üyesi Prof.Dr. Davut Aydın, Seyitgazi Belediye Başkanı Süleyman Arif Ünal, Doğançayır Belediye Başkanı Kemal Ulukoca Vali Sönmez’e eşlik ediyor. 1999-2003 yılları arasında Eskişehir Valiliği yapan Sönmez, yüksek devlet tecrübesi ve babacan tavrıyla takdir topladı. O’nun Valiliği döneminde Eskişehir’deki kurumlar arasındaki diyalog  ve uyum çok iyi idi. Sönmez, mütevazi tavrıyla Eskişehir’de herkese kendini sevdirdi. 4 yıl Eskişehir Valiliği yapan Sönmez 2003 yılında emekli oldu. Eskişehir’de iz bırakan Valiler arasında yer aldı.

 

FOTO ŞAKA

AKP Eskişehir Milletvekili Salih Koca: Kazım bey  bak Başbakan’dan mesaj geldi.  AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Arınç olmuş.
CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt: Salih Bey  anlaşılan Erdoğan  Arınç’ı cezalandırmak için Eskişehir adayı yapmış.  O da biliyor ki Büyükerşen karşısında değil Bülent Arınç, kendisi aday olsa kazanamaz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Seyitgazi Salih YILDIRIM
Mehmet Fatih YILDIRIM 2013-11-29 11:26:31
Salih YILDIRIM ın 10 yıllık belediye başkanlığı deneyiminin ve insanlarla iletişiminin Seyitgazi bölgesine başarılı bir şekilde hizmet edecektir.Salih YILDIRIM 'ın Kırka haricinde de ciddi bir oy potansiyelinin olduğunu düşünüyorum.Seyitgazi için hayırlı olsun.Diğer tüm adaylarada canı gönülden başarılar dilerim...
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Eskişehir SonHaber Gazetesi
© Copyright 2016 Sonhaber.com.tr. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
UA-46374485-1