AKP’DE İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI NETLEŞİYOR


Bu makale 2013-12-12 16:46:19 eklenmiş ve 9080 kez görüntülenmiştir.
Ayhan Aydıner

30 Mart  Yerel Seçimleri öncesinde iktidar partisi olan AKP’de Büyükşehir dışında hiçbir ilçenin adayı belirlenmedi. Geçtiğimiz günlerde AKP’nin Odunpazarı ve Tepebaşı adayları konusunda tahminlerimi yazmıştım. Bugün merkez dışındaki 12 ilçedeki AKP aday adaylarını değerlendireceğim.

İLÇELERDE HALK MEMNUN DEĞİL
2009 yerel seçimlerinde 12 ilçenin 8’ini alan AKP’de başkan aday adayı sayısının fazla olması dikkati çekiyor. Yaşanan bu durum, AKP’ye oy verenlerin kendi partilerinden seçilen belediye başkanlarının icraatlarından memnun olmadığını gözler önüne seriyor.

ÇİFTELER’DE YA ÇELİKER YA ÖZEN
Çifteler Belediye Başkanı Metin Özen AKP’li. Özen yeniden başkan adayı olabilmek için müracaatta bulundu. Özen dışında 10 kişi daha AKP’den aday adayı oldu. Çifteler Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Kooperatifler Birliği Başkanı Vedat Çeliker yarışta diğer adaylara göre önde gözüküyor.  AKP Eskişehir Teşkilatı’nda Başkan Metin Özen’i istemeyenlerin olduğu öğrenildi. Mevcut Başkan olması sebebiyle Özen’de yarışta iddialı.  29 Mart 2009 seçimlerinde AKP Çifteler başkan adayı aslında Mevlüt Ergün Arıel’di. Son anda başkan adaylığından çekilmişti. Aday adayı olan Arıel,  aday olmak için çalışıyor. Sağlık-Sen eski Şube Başkanı Murat Altıntaş’ta  diğerlerine göre şansı az olsa da yarışın içinde yer alacak.

ALPU’NUN KÖYLERİ ‘ALİ ÖZTÜRK’ DİYOR
Alpu’da  6 belediye başkan aday adayı var.  Mevcut Başkan  Rafet Demirtaş, Osmaniye Belediye Başkanı Ali Öztürk,  yarışta iddialılar.   Alpu’nun kapatılan beldeleri ve köylerinde Ali Öztürk’ün daha çok oy potansiyeli var. Alpu merkezinde ise Demirtaş önde. AKP’nin Alpu adayı Öztürk veya Demirtaş’tan birisi olacak.

MİHALGAZİ’DE SAKARYA ÖNDE
Mihalgazi’de 9 başkan aday adayı var. Mevcut Başkan Mürteza Karabaş’ın tekrar aday yapılması beklenmiyor.  Mali Müşavir Yusuf Sakarya’nın yapılan anketlerde önde çıktığı belirtiliyor.   1999-2009  yılları arası Mihalgazi Belediye Başkanı olan Mehmet Emin Şen’de yarışta iddialı.

BEYLİKOVA’DA  ALP
Beylikova’da mevcut Belediye Başkanı Özkan Alp tekrar aday adayı.  O’nun karşısına sadece bir aday adayı çıktı. (Ersin Kaya) Mevcut başkanların içinde en rahatı olan Özkan Alp, 30 Mart 2014’de AKP Beylikova Belediye Başkan adayı olacak.

MİHALIÇÇIK’TA  ÖZTÜRK VEYA UYSAL OLACAK
Mihalıççık’ta 7 başkan aday adayı var.  Başkan adaylığı yarışı  Nedim Öztürk’ün amcasının oğlu Kemal Ertuğrul Öztürk,  Sendikacı  İsmail Uysal,  arasında geçer.  Diğer aday adaylarının şansları çok az.

SİVRİHİSAR’DA TURAN VEYA ÇİNİ
Sivrihisar’da başkan aday adayı sayısı  6 oldu.  İl Genel Meclisi Üyesi  Rahime Turan ile Çini Lokantasının sahibi Mehmet Çini’den birisi başkan adayı olur.

SEYİTGAZİ’DE KALIN ÖNDE
Seyitgazi’de mevcut Belediye Başkanı  Adnan Yalçın Şen, Bakan Nabi Avcı’nın danışmanı Etem Kalın‘ın kardeşı Hasan Kalın, Kırka Belediye Başkanı Selahattin Çörez  başkan adayı olmak için yarışıyor. Hasan Kalın  en şanslı aday. Selahattin Çörez O’nu zorlayabilir.

GÜNYÜZÜ’NDE  ARAYIT
Günyüzü’nda  mevcut başkan adayı Mehmet Remzi Arayıt’ın tekrar aday yapılması bekleniliyor. O’nu  İl Genel Meclis Üyesi Menderes Durgut zorlayabilir.

MAHMUDİYE’DE ‘SOYSAL’ SESLERİ
Mahmudiye’de dört aday adayı var. Mevcut Başkan  Ayşe Güney’in tekrar aday gösterilmeyeceği iddia ediliyor.  İl Genel Meclisi Üyesi Yahya Soysal önde gidiyor. Mahmudiye İlçe Başkanı Mustafa Arslan adaylık konusunda Soysal’ın en büyük rakibi.

HAN’DA PEKAK
Han’da  üç başkan aday adayı var.  Mevcut Başkan Mustafa Pekak’ın başkan adayı yapılacağı iddia ediliyor.  Eski belediye başkanı Battal Konakçı’nın oğlu Necdettin Konakçı onu zorlayabilir.

İNÖNÜ’DE BAL BİR ADIM ÖNDE
İnönü’de  Emekli Yüzbaşı Ali İhsan Bal İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Erdemir ile başkan adaylığı için en büyük favoriler. Ancak Bal  bir adım önde.

SARICAKAYA’DA HÜSEYİN ÇAM
Sarıcakaya’da İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları Müdürü Hüseyin Çam Belediye Başkan adayı olacak.

 

DEMİR AİLESİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM

Demokrat Parti’nin genç ve başarılı İl Başkanı Emre Demir’in babası Salih Demir kalp krizi geçirerek vefat etti. Baba Demir’in cenazesi dün İhsaniye Camii’nde kılınan Öğle Namazı’na müteakipen kılınan Cenaze Namazı sonrasında toprağa verildi. Yaptığı açıklamalarla Eskişehir’in yerel sorunlarını gündeme taşıyan genç siyasetçi  Emre Demir’e ve ailesine baş sağlığı diliyorum. Acınızı paylaşıyorum.

 

NOSTALJİ

SODEP’İN  UNUTULMAZ İL BAŞKANI DEMİRCAN ARIKAN

28 yıl önce. 1 Nisan 1985.  Yer İnönü. Sosyal Demokrasi Partisi (SODEP)’nin unutulmaz İl Başkanı merhum Avukat Demircan Arıkan, İl Disiplin Kurulu Başkanı Nilgün Süer,  Şanlıurfa Milletvekili Vecihi Ataklı, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Bakkalcıoğlu ve SODEP Gençlik Kolları Yöneticisi Erdal Şanlı,  İnönü Zaferlerini Kutlama Töreni sonrasında karavanadan yemek yiyorlar. ‘Halk Beni İstiyor’ sözüyle tanınan Arıkan, Eskişehir siyasetinde renkli bir isimdi. Çok iyi bir avukatta olan Arıkan siyasi bilgi ve birikimiyle o yıllarda öne çıkan bir isimdi. 1985’te 24 yaşında Gençlik Kolları Yöneticisi olan Erdal Şanlı bugün Han’dan Belediye Başkan adayı olmak için çalışıyor. Şanlı 28 yıl önce de sosyal demokrat çizgide politika yapıyordu. Uzun yıllardır sürdürdüğü siyasi yaşamını Han Belediye Başkanlığı ile taçlandırmak istiyor.

FOTO ŞAKA

CHP  Odunpazarı Belediye Başkan Aday Adayı Ali Ulu: Kazım ağabey Caferoğlu’nu, parti örgütü Gölet’i destekliyor. Ben aradan nasıl sıyrılacağım.
CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt: Erdal’ın başkan olmasını isterim. Ancak olmaz ise dünyanın sonu değil. Erdal ile daha dün birlikte politika yapıyoruz. Erman ile 30 yıl politika yaptık. Eski dostlar düşman olmaz.
CHP Odunpazarı Belediye Başkan Aday Adayı Erdal Caferoğlu: Kazım ağabey dimdik arkamda. Kim tutar beni. Kesin ben aday olacağım.
CHP Odunpazarı Belediye Başkan Aday Adayı Erman Gölet: İş ankete kaldıysa, adaylığımı şimdiden kutlayayım. Ancak Anket dikkate alınmazsa benim adaylık hayalimin üzerine bir bardak su içerim.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
aday hakkında
hatice nur 2013-12-31 15:23:19
çiftelerli biri olarak bende akpartiliyim metin olursa kesinlikle vermeyeceğim bu kadar şaibeli olduktan sonra metinin kazanması mümkün değil akpartiye yazık olacak metin haricinde kim olursa vereceğim bu yazıları okuduktan sonra iğreniyorum metine verdiğim oyu geri isteyesim geliyor sokaklarda metin olursa vermeyeceğiz rüzgarı var inşallah metin olmaz
vay beee
fuat doğan 2013-12-31 10:19:47
ya arkadaşlar siz neymişsinizde haberimiz yok muş neler de bilirmişsiniz merak etmeyin valla kimseye söylemem dökün içinizi rahatlayın ben sizi sadece dinlerim dökün dökün korkmayın bişicik olmaz :) ee ne demişler ağaca cıkan keçinin minareye cıkan oğlağı olur başınız hırsız olunca ayaklarıda hırsız olur bütün akpliler hırsızmı acaba diye düşünüyorum yokk yaa bazılarının hakkını yemiyelim onlar yalaka yı oynuyorlar kimileride madurları şöyle bir genelleme yapacak olursam içlerinde mahir kardeşim gerçek kimliğinle onuruyla dik duruşunu koyuyor diyer akpli ve metinci sahtekarlar karı gibi saklanıp kalleşce saldırıya geciyorlar cıkın lan erkekseniz ben falancayım deyin deyyuslar...metin aday olsa ne olur olmasa ne olur kardeşleri zaten bizden bize oy veriyor ..sizin hepinizin işi bitti carkacı gümbür gümbür geliyor inşallah metin aday olur heee heee hee kasetler ve resimler hazırlanıyor size çok sürprizimiz var sayın akpliler hepinize MUTLU NOELLER
metinin nemacılarına
mahir efe 2013-12-30 13:28:30
eyy çiftelerli memur ve diyerleri metine tekrar yazıyorum sıkıyorsa bağımsız olsun kaç oy alacak hodri meydan ben önceki secimde devamlı partideydim ve her şeyi birbir duydum ve yaşadım siz kimsiniz ve ne biliyorsun metine yalakalık yapmanın faydası olmaz eğer o secim de ergun hoca olaydı 4 değil 5 bin oyumuz vardı metin oldu diye oy kaybına uğradık ergun hoca amaliyat olunca meydan metine kaldı teşkilat başka birini cıkaraydı yine 4 binin üstünde alırdık metinin tercih edilmesi kişilik olarak değilde yalnızca inşaat mühendisi olmasıdır teşkilattaki arkadaşlara sorabilirsiniz..metine sorun bakalım kardeşi mesut ve eşi ayşe hanımın akpartiye üyeliği varmı ve oy verdimi yada secimlerde tek bir kere geldimi diye abisinden oy alamayan bir insana yalakalık yapmayın ve gerçekleri yazın aşağıdaki gerçekci hakan sanada lafım var gerçekcisin ama korkaksın ve iftiracısın erkeksen kim olduğunu yaz seninde ekmeğine sürülecek yağını söyliyeyim buradan fuat arkadaşım doğruları yazmış en azından kıç yalamıyor..sizn gibi çakal akpartili olacağına aslan gibi rakibim olsun siz akparti değil üç kuruş için 10 takla atıp ayakkabı yalayıcısınız..yüksek okulu irfan başak getirdi bu zamana kadar anca tamamlandı aynı zamanda doğal gaz da irfan başağın ilçe başkanı olduğu dönemlerde imzaları atılıp geldi metinin döneminde devam edildi o kadar.. alt yapıda bozdağ zamanında geldi metin devam etti o kadar ..kapalı pazar yerini yazmışsın çifteler için çok önemliydi keşke onu yapsaydı o zaman kendilerine teşekkür ederdik halkı küçümsediğini zannetmiyorum demişsin metine sor bakalım çiftci mahallesinde kadınlar yüzüne ne dedi orada il başkanıda vardı bende vardım eli havada kaldı.. kadının bir çek elini sen işin düştümü gelirsin başka yerde yüzümüze bile bakmazsın demiştir yalansa metin cıksın böyle bir şey olmadı desin kadınlar sen olursan oy vermeyceğiz dediğinde vermezseniz vermeyin demiş bedava belediyeden faydalanmaya gelince ben 5 yılda yalnızca 8 ay işkurdan belediyenin boyaların yaptım ve asgari ücret çalıştım eğer hakkımda bir yolsuzluğumu ve çalışmam hakkında bir şeyler bilip te söylemeyen namertir iftira atanda namerttir benim maaşım devlet ödedi belediye değil ben nzaten sene de 6 ay pancar bölgede çalişıyorum geriye kalan 6 ay boya işi yapıyorum bunu herkes bilir allah şahidimdir metine kendim gidipte beni işe al demedim ve hatta osman guzeye sorabilirsiniz o belediye düğün salonun boyası için bana geldiğinde ben o işi almadım boyacı sarı ibrahime ver dedim sonraki yıllar sigortalı diye işkurdan girdim ve helalınden çalıştım hepsi 8 ay kadardır ve bazı miğde bulandırıcı şeylere şahit oldum acıklamak istemiyorum metin zarar görür onun için kapatın çenenizi ben bu pisliklere alet olmadan alnımın akı ile işime baktım belediye çalışanlarının kimin ne kadar iş yaptığını ben bilirim isim vermeden birinde bahsedeyim biz 3 kiş boya yaparken metin bey bazı arkadaşlar 15 gün idari izin vermiştir nedenini yazmıyacağım ben ve diğer arkadaşlar çok iyi biliyorlar sakarya başı yemeğini bahsediyorsun ben sakarya başında boya yaparken eskişehirden millet vekilleri felan gelmişti içlerinde eşimde var ertuğrulun orada yemek yenildi teşkilatcı olarak eşim ketılmak zorunda ama alkol olmayan bir yerde yenildi diyer yazılarda cevatın oradaki içki parasından bahsediliyor lafları işine geldiği gibi çarpıtmayın delikanlı olun bende yedim ertuğrulun orada ve zabıtalarda vardı oradaki görevli belediye personelide yedi bir sefer yemek yedik misafirlerine yemek söylecek tabi ama içki söylemeyecek içki içenlerin fitil fitil burnundan gelsin sen içtiysen lafım özellikle sana 1 kere yemek yedim diye yalakamı olduk yalaka olsaydık metini savunurdum sizin gibi öyle değilmi kim yalaka belli oluyor paradan 6 sıfır metinden sora atıla bilir ama hesap tarihi yeni ve sıfır atıldıktan sonra yine caktın... memur olmadığına bahse girerim sen kesinlikle metinin çevresinde ki 20 yalakadan birisin yada kapılarında calışan işçilerden birisin gerçekler insanın canını yakar cok canınız yanıyor biliyoruz onun için sahte kimliklerle sahtekarlık yapıp iftira ediyorsunuz kömür olayına gelince benim oradan kömür aldığımı biliyorsun sanırım aynı zamanda kinayeli olarak borcumun olduğunuda öğrenmişisin evet 50 torba kadar borcum var inşallah en yakında ödeyeceğim inkar gelmiyorum ama metin özene desem ki borcuma karşılık seni desteklesem borcumu silermisin diye kesinlikle kabul edecek ama ben sizin gibi 1 bardak içkiye kendimi satmadım isterse icraya versin ben her zaman dik durup eğilmedim .. siz aklınızca hani çok akıllısınız ya metini savunmaya kalktıkca yerden yere vurduruyorsunuz bak bu yazılar metine ne kadar zarar verecek görün. ve metin hakkında bu sayfaya neler yazılacak bekleyin görün ..!
çiftelerli akplilere
fuat doğan 2013-12-29 19:47:26
sayın ne olduğu belli olmayan çiftelerli memur gördüğüm kadar mahir akp li sen metincisin yada metinin yalakası neye sayarsan bu yazdıkların çok hoşuma gitti cevap yazmak istedim bütün yazıları okuduktan sonra mahiri sevmem oda akpli olduğundann ama sizlerden daha dürüst sizin gibi sahtekar değil senin yazılarına ben cevap vereyim çünkü bende çok şey biliyorum ben belediye calışanların yakın akrabasıyım başta metinin oyu çok diyorsan ben sana hadi oradan derim chp metini aday bile göstermedi çifteler kaç tatar var alacağı 300 oy şu an özen tarımda çalışan işçilerin aileleri kesinlikle metin özen olursa ona oy vermeyiz diyorlar bunu ispatlarım ve yüzleşmeye hazırım bizzat kulağımla duydum ve bu farkı diğer adaylar 5 katlar bir sürü rakamlar vermişin o oylar faniden değişti cok kişi il genelde faniye kızdığı için vermedi yüksek okul metin aday olmadan zaten gelecekti başkasıda olsa iş bitmişti zaten bardakcı dersini yapıyor teşekkür ederiz ama 5 sene oldu neden daha önce değil ayrıca bu dere kenarında meclis üyesi sarıların gayreti çok oldu çünkü kendileri balkona cıkamıyordu sivri sinekten öyle değilmi kapalı pazar yeri hepsinden önemliydi sakarya başı ancak eğlenceyi seven senin gibilere gerek bize çok gerekmiyor en sonda yapılabilirdi bayanlar havuzu şimdi ne halde kim yüzüyor baktınmı ama biz şu soğukta pazarda üşüyerek alış veriş yapıyoruz
metin bey işe aldıklarını çalıştırmıyor çoğu arazi belediye zabıtasının hanımı ve iki oğlu yattığı yerden kaç lira para alıyor biliyormusun. park bahcenin çalışanlarını çalışırken gördünüzmü hiç bu aralar biraz gayret var oda seçim var diye mucur meselesi belediye mucur dağıtmak zorunda belediyenin asıl görevi halka hizmettir eşşek gibi yapacak diğer başkanlar nasıl yaptı sanki marifet gibi söylüyorsun belediyeden bedava faydalanmak isteyenler muhakkak vardır buradan bir kaç isim verirdim ama uygun olmaz istiyorsan telini yaz telden sana söyliyeyim bir çoklarına şahit oldum ve pazar parasınıda metinden önceki başkan dağıttı bu doğrudur şu an asker ailelerine devletin ödediği para vardı metin onu vermiyor bunuda metine sormak lazım nerede harcanıyor diye sakarya başına gelince o yemeklerde bende gördüm mahir ve eşide vardı ama bir ama 2 kez pek bilemiyorum büyük bi ihtimal sende vardın ve ismini sakladığına göre hani benim anam senin ananı bir yerde görmüş meselesi şöyle yorum yapacak olursak her resmi kurumun misafir ödeneği vardır bu belediyeden değil devletten cıkar memursun ya hani bilmen gerekir o kurum gelen misafirlerini ağırlar bu helaldir ve ertuğrulun orada alkol yok aşağıdaki yazıda cevatın oradaki 100 milyarlık içki hesaptan bahsediliyor lafı çarpıtma adını yazmıyorsun devlet memuruyum diyorsun bizde yedik devlet memuru böyle pisliklere bulaşmaz bulaşırsa oda ortaktır..kömürünü oradan alıyorsun bu olabilir yazında mahire gönderme var sende oradan alıyorsun dur gibi yani mahirin borcunun olduğunu ima ediyorsun bu kadar bilgi senin özenlerden biri olduğunu ortaya koyuyor aksi takdirde adamın borcunu bilemezdin sana borcunuda soran olmadı .adamın borcu var belki ama yine sizin gibi bir şişe içkiye yalakalanmıyor helal olsun mahire .zaten bu cümlen için cevap yazmak istedim metin bey içkiyi o kadar çok içmiyor diyorsun çok kişi arabada sızıp kaldığına şahit olmuş ayrıca kaymazdan gelirken alkolun etkisizle makam otosunu çarpmış ben onun alkol bağımlısı biri olduğun biliyorum sende o ekiptensin zaten bir iki beraber meçlis ortamı yaptık diyorsun demekki belediyeden nemalananlardansın işine geldiği gibi yazıyorsun doğrucu olsaydın gerçek kimliğinle yazardın korkak adam hadi oradan..
Mahir Efeye CEVAP
Çiftelerli memur 2013-12-28 23:02:41
Yazısının bir yernde Mahir Bey Metin Özen kendine cok güveniyorsa bağımsız aday olsun diyor.Ben de bugün tatil üşemnedim 2009 seçim sonuçlarına baktım.Metin Özen 3915 oy almış. belediye meclis üyeleri 3557 oy, ilçe merkezinde il genel meclisi 3119 oy almış.Fark meclisle 358, il genelle 796 oy. Bu oyların en az yarısının Metin Başkanın oyu olduğunu düşünüyorum.Bir de benim ve bazı arkadaşlarım gibi Metin Özen için hepsini Akp veren var.tahminim Netin Özenin geçen seçimde size getirisi en az 700-800 oy diye düşünüyorum.2011 milletvekili seçimlerindeki oylara bakarsanız tahminimin doğruluğu ortaya çıkar.Bu rakamları nerden aldığımı sorarsanız YSK internet sitesnde var.Bu seçimde Metin Özenin daha çok oy alacağını düşünüyorum.Nedenine gelirsek gerçekten iyi çalıştı bence.Altyapı bitme seviyesine geldi.Sakarbaşı bayağı güzelleşti.Yüksekokul geldi.Bardakçı Deresi yapıldı.Geçen seçimdeki vaatlerinin içinde yapmadığı en önemli kapalı pazaryeri var.Adam vaatlerinin çoğu yapmış.Halkı küçümsediğini zannetmiyorum.Yalnız belediyeden bedava faydalanmak istemiyenlere izin vermiyor.İşe aldıklarını çalıştırıyor.Bedava mıcır dağıtmıyor.Pazar harçlığı dağıtmıyor.O da olacak o kadar.Sakarda hesaba gelince gözümle gördüm.Ertuğrulun orada Milletvekiliniz ve parti yöneticileriniz vardı Metin Özenin yanında.Hatırlamıyorum ama belki eşin yada sende vardın.Sizinde orda olmanız [tabii ki varsanız eğer] gayet doğal. Hesabı milletvekili yada parti yöneticileri cebinden ödemedi herhalde.Yüz bin liranın [milyar değil çünkü paradan 6 sıfır atıldı AKP döneminde] içinde bu da varmı acaba.Bu kadar da olacak.Adam misafir demi ağırlamıyacak.Ha beni sorarsan adımı yazmıyorum çünkü devlet memuruyum.AKPye oy sadece 2009da verdim.Daha önce DSPyede Mhpyede Chpyede oy verdim.Çiftelerliyim.Metin Özenle ilişkim var mı.Var.Kömürümü onun firmasından alıyorum.Mutlaka sende o firmadan alışveriş yapmışındır bir şekilde.Kömürümü taksitle alıyorum.Borcumda yok şu anda.Bir arkadaş meclisinde bir kerede beraber bulunduyduk.Dediğin gibi o kadar içki içmiyor.Dediğim 6-7 yıl oluyor.Sonra bana da sakara götürmüştür seni diye demiyesin diyorum.O zaman hesabı da Metin Özen ödememişti. SELAMLAR
fuat bey
hakan 2013-12-25 19:39:27
ben hangi hakan biliyor musun ben gercekleri soyleyen hakan.carkaci ciftelerde gelemez neden mi 1- ciftelerden sol parti cikmaz . 2- diyelim ki cikti hukimet arkada olmadan ciftelere hicbir fayfasi olmaz. yani carkacinin sahsi olarak bilirim ama parti yanlis ve sirf bu yuzden bastan kaybetmistir. ciftelerde ya ak parti yada Milliyetci Hareket Partisi gelir . yani savundugun seylere bir bakar misin gecen secim kac oy almis bakar misin . evet konumuza gelelim benim savundugum metin ozenden ufacik bir menfaatim bile yok sadece gordugumu soylerim ama birilerine mavi boncuklar dagitilmis kadin kollari baskanligini buyutulecek anlasilan . dogru diyorsun burada tartismamiz partiye zarari oluyor ama kimsenin kisiligi hakkinda yapilmamalidir ozellikle baskan adaylarinin .metin ozeni anlattiklari gibi biri olmadigini hepimiz cok iyi biliyoruz ve deneyimi ile bu baskanliginda insallah olacak olursa ciftelere cok faydasi olacak ve cok gelistirecek insallah.
kankalar
fuat doğan 2013-12-22 13:35:09
bakıyorum ikinizde akp li olduğunuzu söylüyorsunuz ama birbirinizin açıklarını veriyorsunuz bu çok güzel oluyor önümüz secimlerde bunları değerlendireceğiz siz akpliler bittiniz metin olsa ne olur olmasa ne olur çarkacı götürecek siz neyin kavgasını ediyorsunuz :) yazılarınızı takip ediyorum bildiğim kadar mahirin eşi akp de kadın kolları başkanı metini istememesinin nedeni nedir bilemem kendine sormak gerekir . ama hakancığım sana gelirsek benim bildiğim metin özene yakın olan 3 tane hakan tanırım üçüde metinden nemalanmışlardır sen hangisi oluyorsun 1 hakan.. metin başkanla sabahlara kadar içip sabah görevine gitmeyen hakan 2 hakan.. tarlası olup belediyenin elemanlarını ve araçlarını şahsi olarak kullanan hakan 3 hakan... kendisi her partide gezen metin olunca akp li olan ama oğluda mhp de bayrak sallayan ve belediye ye borcunu metin başkanla anlaşarak başkasına kakalayan hakan .. sen bunlardan birimisin yoksa 4 cü hakan varmı arkadaşlar sizin bildiğiniz başka hakan varmı ... :)
mahir bey
hakan 2013-12-17 22:24:37
http://www.belediye.tv/eskisehir-cifteler-belediye-baskan-adaylari bu adreste halk ne dedigi belli kimin ne kadar adil oldugunu ve kimin Ak parti belediye baskan adayligini hak ettigini
birilerinin onune tas konuluyor galiba
hakan 2013-12-17 22:17:38
sayin mahir bey evet soy ismim yok cakma face kullaniyom ama bilin ki oyum ciftelerde burada benim degil ciftelerin belediye baskan adayinin kim olacagidir. trubune oynuyorsunuz dediklerimde bir eksiklik varmi metin baskan saydigim ozellikler disinda mi evet ben bireysel cevabimi verdigimi onceki yazilarimda belirttim sebepleri ile size soruyorum sizin aday adayiniz kim ve ozellikleri ? burada yaptiginiz dogru deil metin baskani karalayip batirdiniz sizce yaptiginiz dogru mu birilerini karalamadan siyaset yapin lutfen.Metin baskan durusttur bu suclamalarin hepsi bu yuzdendir Ak partisini menfaat olarak kullandirmamistir kumseye ve Ak parti teskilatina yani yani herkese esit davranmistir ki simdi herkes onu istemiyor neden islerini yaptiramadilar iyi aksamlar bence artik burada aday adaylarini tanitip ve yapabileceklerini yazsin birbirini karalamaktansa
çifteler
fuat doğan 2013-12-17 17:53:05
onu bunu bilmem çiftelerde tek kişi var oda çarkacı
Toplam 21 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Eskişehir SonHaber Gazetesi
© Copyright 2016 Sonhaber.com.tr. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
UA-46374485-1