Kurban uyarısı

Videoyu Aç Kurban uyarısı
A
a

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi esnafın hazırlıklarını tamamladığını belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, vatandaşları önce fiyat yükseltip sonra indirim yapan firmalara karşı uyardı. 


Bayram alışverişi için vatandaşların çarşı esnafını tercih etmelerini tavsiye eden Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, “Tüm hemşehrilerimizin bayram alışverişi için öncelikle çarşı esnafımızı tercih etmelerini istiyoruz” dedi.
TİCARİ CAMBAZLIK
“Büyük alışveriş merkezlerinde akla gelmeyen bir takım hizmetlerin parası da vatandaşımızın cebinden çıkıyor” diyen Birsen, “Bu konuda halkımızı bir kez daha uyarmak istiyorum. Halkımızın fiyatları yüzde üç yüz yukarı çekerek, yüzde 60 artı yüzde 20 diye indirim yapan firmaların bu oyunlarına kanmamaları gerekiyor. Yüzde 60 artı yüzde 20 diye bir indirim mümkün değil olamaz. Eskişehir’in yerleşik esnafı bu tarz indirimlere hiçbir şekilde tenezzül etmez. Ne fiyatları artırır ne de fiyatlarla oynayarak indirim yaptık der. Fiyatları önce yükseltip sonra indirim yaptım demenin akla mantığa sığan hiçbir yanı yok. Bu bir ticari cambazlık, ticari kandırmacadır. Dolayısıyla bu olay ne ticaret ahlakına ne de insanlığa sığar” ifadelerini kullandı.
ESNAFIN YÜZÜ GÜLSÜN
Geçtiğimiz bayramlarda umduğunu bulamayan esnafın bu bayramda yüzünün gülebileceğini söyleyen Birsen, “Kurban Bayramında özellikle gurbetçi vatandaşlarımız şehrimize geliyor. Piyasada da şu günlerde Merkez Bankası’nın faiz indirimlerinden sonra bir takım hareketlilikler başladı. Konut sektöründe faizlerin 0.99’lara çekildiğini duyuyoruz. İnşaat sektöründe yaşanacak hareketliliğin tüm esnaf ve sanatkara yansıyacağını düşündüğümüz için olumlu bir gelişme olarak görebiliriz. Bu gelişmeler devam ettikçe piyasalardaki ticari hareketliliğin artacağını ve büyük bir ivme kazanacağına inanıyorum. Piyasadaki denge sağlandığında esnaf ve sanatkarlarımızın bu kriz dönemini atlatacağına inanıyoruz. Son günlerde esnaf odaları sicil kayıtlarında bir hareketlenme görüyoruz. 7-8 aylık durgunluğun tekrar hareket kazanmasıyla da bunu gözlemleyebiliyoruz” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi