KURS ÜCRETLERİNE TEPKİ!

Videoyu Aç  KURS ÜCRETLERİNE TEPKİ!
A
a

Ankara’da yayın yapan Anayurt Gazetesi’nde çıkan Cevat Uğraş imzalı haberde, antrenörlerin kurs ücretlerinden yakındığı belirtildi. Eskişehirspor antrenörlerinden Kemal Fazıl Evcimik’in antrenörlük kurs ücretlerinin yeniden düzenlenmesi için imza kampanyası başlattığı belirtildi.

Makul bir fiyat istiyorlar
Haberde şu ifadeler yer aldı, Futbol antrenörleri lisans almak ve klasman yükselmek için TFF ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği’nin (TÜFAD) kurslarına katılmak zorundalar. Antrenörlük kurs ücretleri de birçok antrenörün görevini yapabilmesinin önüne engel oluyor. Eskişehirspor antrenörlerinden Kemal Fazıl Evcimik, “Futbol Antrenörlerinin Kurs Ücretlerinin Bütçeye Uygun Olarak Düzenlenmesi" için Change.org’da  imza kampanyası başlattı.  Evcimik, antrenör kurs ücretlerinin daha makul bir fiyata çekilmesi için imza kampanyasına destek bekliyor.
 
Antrenörler zor durumda kalacak
Evcimik imza kampanyası dilekçesinde, antrenörlerin birçoğunun hak ettiği ücreti alamadığı gibi aylarca maaş alamadıklarına da dikkat çekerek, antrenörlük kurs ücretlerinin çok yüksek olmasının antrenörleri zor durumda bırakacağını ifade etti. Evcimik  “Liyakat sahibi, işin ehli antrenörlerin mumla arandığı ülkemizde, bir antrenörü bile kaybetmek birçok şeyi geriye atacaktır” diyerek bilgili, bilinçli antrenörlerin belge alamayacağının altını çizdi.
 
“Ücrette artışa gidildi”
Evcimik, “Futbol antrenörlerinin, çocuklarımızı eğitmeye devam etmeleri, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutacak aktivitelere katılımlarını sağlamaları ve kendi gelişimlerini de sürdürmeleri için, Türkiye Futbol Federasyonu'nun açmış olduğu ya da açacağı kurslara katılım göstermeleri gerekmektedir. Bu sayede, çocuklarımızı eğitmeye ve futbolun sürdürülebilir olmasını sağlamaya devam edeceklerdir. Ancak, geçen seneye göre önümüzdeki dönem futbol antrenörleri kurslarının ücretlerinde yeniden artışa gidilmiş ve zaten iyi olmayan ekonomik durumları daha da kötü hale sokacaktır” dedi.
 
Antrenörleri etkileyecek
Antrenörlük kurs ücreti artışının en çok da amatör kulüplerde görev yapan antrenörleri etkileyeceğini belirten Evcimik, şöyle devam etti, “Aylarca maaş alamayan antrenörlerin olduğunu benim gibi sizlerde bilmektesiniz. Maaşlarını düzgün alan antrenörlerin de ne kadar maaş aldığı da muammadır. Amatör kulüplerde yapılmayan sigortanın yanında şimdi de kursların bu kadar fahiş fiyatlara yükseltilmesi benim gibi tüm antrenörleri etkileyecektir ve belki de birçok kişinin belge alamamasına, bu nedenle antrenörlüğü bırakmasına sebep olacaktır.”
 
“Kampanyayı imzalayın”
Evcimik, “Liyakat sahibi, işin ehli antrenörlerin mumla arandığı ülkemizde, bir antrenörü bile kaybetmek birçok şeyi geriye atacaktır. Bunu engellemek adına, kampanyayı imzalayın ve antrenörlerin kurs ücretlerinin daha makul fiyata çekilmesini isteyin. Yardımlarınızı bekliyorum, bekliyoruz..!” ifadelerine yer verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi