KURTULUŞ ATEŞİ 100 YIL ÖNCE YANDI

Videoyu Aç KURTULUŞ ATEŞİ  100 YIL ÖNCE YANDI
A
a

Milli Mücadelenin 100’üncü yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı.


19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100’üncü Yıl Kutlama Programı, Valilik Meydanı’nda gerçekleştirildi. Törene; Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvvet Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, AK Parti Milletvekili Harun Karacan, CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, MHP Metin Nurullah Sazak,  Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen, askeri ve mülki erkân, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
AYNI KARARLILIK
SÜRÜDÜRLMELİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, “Bugün, Büyük Önder Atatürk’ün Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu'da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının ve Milli Mücadelenin başlangıcının 100. yıldönümü. Gazi Mustafa Kemal’ in 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Milli Mücadele, Türk tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Ulu Önder Atatürk'ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının, Ulusal egemenliğin başlangıcıdır 19 Mayıs. Tarihi boyunca bağımsız yaşamış olan Türk Milleti’nin dünya üzerindeki varlığını ve özgürlüğünü sürdürmesi için buna inanan ve ‘Türk milletini yine milletin kendi azim ve kararı kurtaracaktır’ diyen Ulu Önder, yediden yetmişe, bu amaca inanan her insanımızı arkasına alarak Milli Mücadeleyi başlatmış ve tüm yoksulluğa, yokluğa rağmen bu mücadelede Türk Milleti başarı elde etmiştir. Milli Mücadeledeki inanç, birlik ve beraberliğin her zaman örnek alınarak, aynı kararlılıkla sürdürülmesi ülkemizin başarıya ulaşmasında en büyük etken olacaktır” dedi.
MADALYALARI
VALİ VERDİ
Konuşmanın ardından gençlik koşusunda dereceye giren öğrencilere madalyaları Vali Özdemir Çakacak tarafından verildi. Öğrenciler tarafından bayramla ilgili şiirlerin ve gençlik adına konuşmanın yapılmasından sonra etkinlik çerçevesinde spor ve halk oyunları gösterileri yapıldı. Programın sonunda, Arif Nihat Asya’nın ‘Bayrak’ adlı şiiri eşliğinde ‘Büyük Türk Bayrağı’ açıldı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi