19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

KURTULUŞ SİYASETTE

Videoyu Aç KURTULUŞ SİYASETTE
A
a

Üniversite öğrencileriyle piknikte bir araya gelen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Ülkenin kurtuluşu da dünyanın kurtuluşu da siyasetten geçiyor” dedi.

Odunpazarı Belediyesi ve Odunpazarı Kent Konseyi Gençlik Merkezleri, Regülatör Piknik alanında Gençlik Buluşması düzenledi. Yaklaşık bin üniversite öğrencisinin katıldığı buluşma birbirinden güzel etkinliklere sahne oldu.
EĞLENCEKİ ATKİVİTELER
Osmangazi, Anadolu ve Eskişehir Teknik Üniversitelerinden öğrenci kulüpleri ve Gençlik Meclisi gönüllülerinin bir araya geldiği Gençlik Buluşmasına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da katıldı. Soup Opera Konseri, DJ performansının olduğu buluşmada, gençler piknik yaptı. Halat çekme, çuval yarışması gibi birbirinden eğlenceli etkinliklerin düzenlediği buluşmada, gençler eğlenceli bir gün geçirdi. Buluşmada gençlerle bir araya gelen Başkan Kazım Kurt, gençlerin sorunlarını, dilek ve şikayetlerini dinledi. Gençlerle selfie de çektiren Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin her zaman gençlerin yanında olacağını kaydetti. 
BİLMEYENE BIRAKMAYIN
Gençlerin yardımına, görgüsüne ve kültürüne ihtiyacı olan binlerce insan oluğunu söyleyen Başkan Kurt, hala okuma yazma bilmeyen insanlar olduğunu hatırlattı. “Bu insanlarla birlikte olun, ufkunu açın. Halk eğitimi böyle olur, halkla birlikte olur. Bunu da öncüsü gençlerdir. Gençler, bu nitelikleri gereği her türlü riski, kavgayı, mücadeleyi göze alabilirler” diyen Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Ben de sizin yaşlarınızda başladım siyasete, hala aynı duygularla hareket ediyorum. Kendimi 15 yaşında gibi hissediyorum ve Türkiye’yi kurtarmak üzere olduğumuzu düşünüyorum. Hiçbir makam ve mevki içerideki inanç kadar önemli değil, gelir geçer. Bırakırız, yine siyaset yapmaya devam ederiz; çünkü ülkenin kurtuluşu da dünyanın kurtuluşu da siyasetten geçiyor. Onun için hepiniz siyaset yapın. Siyaseti bilerek yapın. Bilmeyenlere bırakmayın. Diploması olmayan, diplomayı bulamayanlar bu ülkeyi yönetmesin. Kapı gibi diplomaları getirin, bu ülkeyi birlikte yönetelim. Ben sizlere iyi eğlenceler, başarılar diliyorum.” Odunpazarı Belediyesi’nin her zaman gençlerin yanında olacağını belirten Başkan Kut, Kent Konseyi de gençlerin yanında olacağını ifade etti. Kent Konseyinin 19 mahallede meclisi oluşturulduğunu kaydeden Başkan Kazım Kurt, “Bu mahallelerde yaptığımız çalışmalara da gençlik meclislerimize de katılın. Buralarda biz, sizlerden yararlanmak istiyoruz. Birlikte bu işi kotarırsak başarılı olacağımıza inanıyorum. Hepinizi seviyorum” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi