TARIM FUARI

MAÇ ÖNCESİ ŞOK İSTİFA!

Okunma: 296
Videoyu Aç MAÇ ÖNCESİ ŞOK İSTİFA!
A
a

Ümraniyespor maçı öncesi “Kısa süreli teknik direktörlük yapmak için buraya gelmedim. Öyle bırakıp gitmek yok” diyen Sergen Yalçın, dün oynanan kupa maçı öncesi canlı yayında istifa ettiğini açıkladı

“Farklı olacağını söylemişlerdi”
24 Erzincanspor ile oynanan kupa maçı öncesi yayıncı kuruluş A Spor’un canlı yayınına katılan Sergen Yalçın, “Biz göreve başlarken çok farklı şeyler düşünüyorduk” diyerek sözlerine başladı. “Bu kadar sıkıntıları bilmemize rağmen proje kapsamında görevi kabul ettik” diyen Yalçın, “Sinan Başkan’la konuştuğumuzda birçok şeyin farklı olacağınız, düzeleceğini ve puan silme cezasının olmayacağını belirtişti” dedi.
 
Yolculuk sıkıntısı
Yaşadıkları sıkıntılara değinen Yalçın, “Kupa maçı için Perşembe günü akşamüstü 5’te yola çıktık. Uzun bir yolculuktan sonra dün (Çarşambayı perşembe’ye bağlayan gece) 2’de buraya ulaşabildik. Kupa maçından sonra takım 10 saat Gaziantep’e gidecek. Böyle bir seyahat programı olamaz. Oyuncular böyle bir eziyeti çekmek zorunda değiller. Biz ekip olarak çok zorlanıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
“Hiçbir şeyi düzeltemiyoruz”
 “Maalesef başladığımız günden beri hiçbir şeyi düzeltemiyoruz” diyen Yalçın, “Oyunsal anlamda da bir katkı sağlayamıyoruz takıma. Maalesef içerde sağlıklı bir yapı yok. Kendisine bir hedef koyan başarılı olmak için çabalayan bir ekibiz. Geldiğimiz noktada böyle bir görüntü yok. Yaşadığımız sorunları biliyoruz, bilerek bu görevi kabul ettik ama en ufak bir ilerleme olmaması bizi bu süreçte sıkıntıya soktu” dedi.
 
“Başkana üzülüyorum”
Yalçın, “Sinan Başkana da üzülüyorum. O da iyi bir Eskişehirli. Tek başına bu yükün altından kalkmaya çalışıyor ama ben kalkabileceğini sanmıyorum. İki gün önce başkanla bir görüşme yapmıştım. Son iki maçım olduğunu belirtmiştim. Bir hedef koyamadığımızı, önümüzü göremediğimizi böyle bir durumda, hedefi olmayan yerde böyle yüksek maliyetli bir ekibin çalışmasının normal olmadığını belirttim” diye konuştu.
 
“Puan silme direncimizi kırdı”
“Gelen 3 puan silme cezası bizim direncimizi kırdı” diyen Yalçın, “Motivasyonumuzu tamamen kaybettirdi. Biz de teknik ekiple oturup bir karar aldık. Önümüzü görebileceğimiz bir yerde çalışmak istiyoruz. Bu kadar sıkmamızın, eziyet çekmemizin bir anlamı yok. Her şeyi kendi içimize atıyoruz, içimize attığımızda da moralimiz bozuluyor. Gaziantep maçından sonra zaten bırakacaktık, puan silmeden sonra bırakmak istediğimizi söyledik” dedi.
 
“Maddi zararımız olmadı”
Yalçın, “Kupa maçından sonra Eskişehirspor’daki görevimizi resmen bırakacağız. Bize Eskişehirspor’da destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Bu camiayı bu duruma biz getirmedik. Transfer yapmadık, maddi bir zararımız olmadı. Maddi bir beklentim de zaten yok. İnşallah Eskişehirspor iyi bir yapılanmayla 1-2 sene içerisinde hak ettiği yere gelebilir” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi