19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

MADEN ZİRVESİ

Videoyu Aç MADEN ZİRVESİ
A
a

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ETTOM) iş birliğinde ‘Eskişehir İli Madencilik İhtiyaçlarının Belirlenmesi Çalıştayı’ düzenlendi.


EOSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda ESOGÜ- EOSB arasında imzalanan protokol ile sanayi üniversite iş birliğinin geliştirilmesi, sektörel bazda ihtiyaçların belirlenerek ilişkilerin geliştirilmesinde yol haritalarının belirlenmesi amaçlandı.
YANINIZDAYIZ
EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Tınas, Madencilik Kümesi Başkanı Ekrem Bulur’un yanı sıra Eskişehir madencilik sektöründe faaliyet gösteren firma yetkilileri; ETTOM Ulusal Projeler Uzmanı Çağatay Yılmaz ve Üniversite-Sanayi İş Birliği Uzmanı Yasemin Kaya ile sektörün yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri üzerine fikir alışverişinde bulundu. Maden sektörünün zorluklarına dikkat çeken EOSB Başkanı Küpeli “Bu sektör süreç açısından zor bir sektör. Madeni doğru bir şekilde çıkartıp, doğru bir şekilde işlemek önemli. Sanayicimiz birçok bürokratik zorlukla karşılaşılabiliyor. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi olarak bizler madencilerimizin ve sanayicimizin her zaman yanındayız. Birlikte sorunların altından kalkabileceğimizi düşünüyorum” dedi.
KAPIMIZ AÇIK
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin kapılarının sanayiciler için her zaman açık olduğunu belirten ETTOM Ulusal Projeler Uzmanı Çağatay Yılmaz “Madencilik sektörünün sorunlarının çözümü üzerine burada bir yol haritası çıkardık. Bundan sonraki süreçte sektörün sorunlarının çözümü ve gelişimi için üniversite olarak elimizden geleni yapmaya hazırız” diye konuştu. Madencilik sektörünün sorunları arasında nitelikli eleman ihtiyacının öne çıktığı çalıştayda; sektör için tecrübenin önemi ve üniversitelerin bu konuda neler yapabileceği tartışıldı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi