MAGAZİNSEL KAMPANYA

Videoyu Aç MAGAZİNSEL KAMPANYA
A
a

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan’ın Sultangazi Mahallesi’nde kilit taşı döşemesi ile ilgili konuşlan CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, “Seçim kampanya dönemi oldukça magazinsel bir kampanya dönemi olacak” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, Sultandere Mahallesi’nde Valilik tarafından başlatılan kilit taş döşeme çalışmalarına katılarak taş döşemişti. CHP İl Yönetimi konuyla ilgili il parti binasında basın açıklaması yaptı. CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, “31 Mart Seçimlerine yönelik çalışmaları yürüttüğümüz bu dönemde öyle zannediyorum ki bu kampanya dönemi oldukça magazinsel bir kampanya dönemi olacak diye düşünüyorum” ifadeleriyle sözlerine başladı. Adar, “Hemen hemen her gün sizinle karşı karşıya geleceğiz. Görüntü onu veriyor. Tabi ki temennimiz bu olmaması. Arkadaşların kendilerine bir çeki düzen vermesi ve normal kuralları içerisinde siyasetin ve kampanya döneminin geçmesini temenni ediyorum ben. Hem rakip partilerimiz olumsuz bir takım tavırlar içerisindeler. Hem de bizim ittifak halindeki arkadaşlarımızın söyledikleri. Henüz daha ittifakın tüm koşulları bitmemişken İYİ Parti İl Başkanının bazı açıklamalarını talihsiz açıklamalar olarak Kabul ediyorum ve ittifakla ilgili bazı sıkıntıları yaratacağı endişesini taşıyorum. Ümit ediyorum ki kısa zaman içerisinde bu konu çözülür ve normal seçim çalışmaları başlar” diye konuştu.
İŞPORTACI MANTIĞI
Daha sonra konuşan CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, “Dün AKP Odunpazarı Belediye Başkan adayı Volkan Doğan’ın Valilik aracılığı ile belirli mahallelerde gerçekleştirilen yatırımları sahiplenerek seçim çalışması içine girdiğini gözlemledik. Devletin ortaya koyduğu çalışmaları kendi siyasi hedeflerine yönelik propaganda aracına dönüştüren bu zihniyetin sergilediği bu davranış aslında bizleri şaşırtmadı”  ifadelerini kullandı. Çınar, “Bugüne kadar devletin ortaya koyduğu tüm imkanları ve gücü kendilerinin propagandasına dönüştüren bu zihniyet son olarak dün de Eskişehir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının ilimize bağlı ilçelerde gerçekleştirdiği yatırımları sahiplenerek kendi siyasi çalışması gibi lanse etmeye çalışmıştır. İşportacı Mantığı ile belediyecilik anlayışı ancak bu kadar olur. 4 Mayıs 2018 tarihinde Eskişehir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından Odunpazarı Belediye Başkanlığına gönderilen bir yazı ile ‘İlimize ait KIRDES-2018 (Kırsal Altyapı Destekleme. Programı) kapsamında ilçenize bağlı ekli yatırım programında belirtilen mahallelerde kilitli parke taşı ve bordür döşeme işi yapılacaktır. Yapılacak yatırımın mükerrer olmaması açısından programda belirtilen mahallelerde Belediyemiz tarafından herhangi bir yatırım planı yapılmaması hususunu rica ederim’ denilmektedir. Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, bu tip çalışmaları sadece Odunpazarı ilçemizde değil, Alpu, Seyitgazi, Sivrihisar, Çifteler gibi ilçelerimizde de yapmakta özellikle de 24 Haziran seçimlerinde birçok ilçeye yatırım yağdırılmaya çalışılmıştır” dedi.
UCUZ SİYASET
“Ortada Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının “yatırımın mükerrer olmaması için belediyemiz tarafından yatırım yapılmaması” açık ve net bir şekilde istendiği halde, AKP Odunpazarı Belediye Başkan Adayının, bu çalışmayı kendi çalışması gibi lanse ederek oy devşirmeye çalışması kelimenin tam anlamıyla ucuz siyasettir, popülizmdir, devletin güç ve imkanlarını kendi siyasi hedeflerine kullanmaktır” diyen Çınar, “Kaldı ki Belediyecilik bir bilgi ve birikim işidir. 31 Mart seçimleri öncesine denk getirilerek bu mevsimde kilitli taş döşemeye çalışmak da israftır, vatandaşın parasını çarçur etmektir. Bu mevsimde döşenen kilitli taş çöker, zemini sağlam olmayan alanlarda kilitli taş döşemek uygun değildir. Kilitli taş ancak sert zemin üzerinde döşenebilir. Buna rağmen bu mevsimde kilitli taş ve parke döşemek intihardır. Oy devşirmeye çalışmaktır. 4 Mayıs 2018 tarihinde alınan bir kararı şartların uygun olmadığı bugün uygulanmasına göz yuman kamu görevlileri, kamu zararının oluşmasına neden olmaktadır” şeklinde konuştu. HM
 
 
1000
icon
İhsan 22 Ocak 2019 12:52

Sayın Volkan doğanın kilit taşı döşemesi ne kadar magazinsel bir durumsa sayın Yılmaz büyükerşeninde Büfeden Müşteri gibi süt alması ve tramvay hatlarında kaynak yapmasıda magazinsel dir . bu yapılanlar yanlış ise iki taraf içinde yanlış yok doğru ise iki taraf içinde doğrudur. sonuçta her iki şahısta kendi ceplerinden yapmıyorlar. biri hükümet tarafından yapılan bir işi tanıtıyor. diğeri ise vatandaşın vergisi ve hazinenin tüm belediyelere gönderdiği ödenekle yaptığı hizmeti tanıtıyor.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi