Mağdur olmayın!

Videoyu Aç Mağdur olmayın!
A
a

Hasar danışmanlık şirketleri hakkında uyarılarda bulunan Baro Başkanı Mustafa Elagöz, vatandaşları mağdur eden bu şirketlerin hukuksuz bir şekilde hizmet verdiğinin altını çizdi.


Vatandaşların şirkete bilmeyerek gittiğini belirten Baro Başkanı Mustafa Elagöz, “Çok ciddi oranlarla vatandaşlara sözleşme imzalatıyorlar, sözleşmelerin suretlerini vermiyorlar. Bunu yapanlar hukukçu değildir. Vatandaşlar gittikleri hasar danışmanlık şirketlerinde, özellikle neye imza attıklarını bilmiyorlar, doğru bilgilendirilmiyorlar. İleride çok hak kayıpları doğuyor” diye konuştu. Sonrasında vatandaşın kiminle muhatap olacağını bilmediğini belirten Elagöz, "Haliyle böyle olunca biz hasar danışmanlık şirketlerine davalar açtık. Barolar Birliği'nde ciddi bir çalışma toplantısı yaptık. Ben halkımıza, avukat hariç bu tür hasar danışmanlık şirketi adı altında sizi arayanların ofislerine asla ve asla gitmeyin diye uyarmak istiyorum. Gelen telefonlara da asla itibar etmeyin. Gerçekten mağdur olursunuz. Avukata en son gitmeyin, avukata en başta gelin. Eskişehir’de baro olarak bizim tespit edebildiğimiz 10 tane hasar danışmanlık şirketi var. Avukat hakları merkezi aracılığıyla tespit ettiğimiz hasar danışmanlık şirketleri hakkında tutanaklar tuttuk” ifadelerini kullandı. 

TAKİPÇİSİYİZ
Çok komplike bir durum ile karşı karşıya olunduğunu belirten Elagöz, açıklamasını şöyle sürdürdü; 
“Hasar danışmanlık şirketlerinin merkezleri Ankara’da, İstanbul’da değişik şehirlerde. Eskişehir’de yok. Buraya bir tane ofis tutmuşlar, sekreter oturtmuşlar. İşin içinde kamu görevlileri de var. Siz kaza geçiriyorsunuz, daha ailenizin haberi yok. Hasar danışmanlık şirketinden aranıyorsunuz. Daha kafanıza dikiş atılırken aranıyorsunuz ve ‘Size yardımcı olalım, sigortaya başvuralım’ diyorlar. Sizlerin kişisel verileri kamu görevlileri tarafından rızanız dışında bu şirketlerle hukuka aykırı şekilde paylaşılıyor. O yüzden işin içinde kamu görevlileri de var, çok komplike bir durum ile karşı karşıyayız. Eskişehir Barosu olarak biz 3 ayakta bunu takip ediyoruz. Birincisi önleme davası şu anda ticaret mahkemesinde açıldı, ikincisi tazminat davası onu da açıyoruz ve üçüncü ayak ceza soruşturması. Kimsenin vatandaşımızı mağdur etmeye hakkı yok. Çünkü bize gelen ihbar ve şikâyetlerde yüzde 30 yüzde 40 gibi ücret sözleşmeleri imzalatıldığını görüyoruz.” İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi