Mahkumlar aç susuz

Videoyu Aç Mahkumlar aç susuz
A
a

Eskişehir Çifteler Kadın Açık Cezaevi’nin kapatılmasından sonra Balıkesir’in Ayvalık Kadın Açık Cezaevi’ne nakledilen ve çoğunluğunu Eskişehirlilerin oluşturduğu kadın tutuklu ve hükümlülerin gittikleri cezaevinde insani olmayan koşullarda tutuldukları ortaya çıktı.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Ayvalık Cezaevi’nde yaşanan hak ihlallerini Meclis’e taşıyarak Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün yanıtlaması talebiyle soru önergesi verdi. Çakırözer, “Çifteler cezaevinin koşulları iyi değil, kapatıyoruz denilerek 135 kadın ve 8 çocuk Ayvalık’a nakledildi.  Öğrendik ki aralarında çok sayıda Eskişehirli hemşerimizin de bulunduğu tutuklu ve hükümlüler insani olmayan koşullarda cezaevinde tutuluyor Çocuklarıyla birlikte güneşin altında aç, susuz bekletiliyor. Tutuklu ve mahkumlara tarlada çapa yaptırılıp, mermer taşıttırılıyor” dedi. Çakırözer, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e “Kadınlar çocuklarıyla birlikte aç susuz kalıyor, kadınlara tarlada çapa yaptırılıyor, mermer taşıttırılıyor. Cezaevinde yaşanan bu insani olmayan koşullara son verin” çağrısında bulundu.
İNSANİ OLMAYAN KOŞULLAR
CHP’li Çakırözer Çifteler Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun kapatılmasının ardından Ayvalık Açık Ceza İnfaz Kurumu’na nakledilen 135 kadın ve 8 çocuğun da aralarında bulundu yüzlerce tutuklu mahkumun insani olmayan koşullarda cezaevindi tutulduğunu duyurdu.
Konuyu Meclis gündemine taşıyan Çakırözer, “Çifteler Cezaevi’nin koşulları kötü denilerek kapatıldı ve oradaki mahkumlar Ayvalık’a gönderildi. Şimdi insani olmayan koşullar altında orada tutuluyorlar. Kadınlar gittiği ilk gün bir depoda aç, susuz bekletilmiş. Tuvalete, banyoya girecek su bulamıyorlar. Tarlada çalıştırılıp, mermer taşıyorlar. Bu iddialar doğru mu? Bunları yerinde inceleyip gerekli önlemleri alacak mısınız?” diye sordu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi