Mahmudiyeliler tiyatroda buluştu

Videoyu Aç Mahmudiyeliler tiyatroda buluştu
A
a

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sergi Salonu 2019 yılının ilk sergisine Türk Fotoğraf Sanatçısı Ali Borovalı’nın ‘Orada Kimse Var mı?’ üçlemesi ile başlayacak.

Şehir Tiyatroları, Cahit Atay’ın kaleme aldığı ‘Sultan Gelin’ adlı yeni oyununu önceki gün Mahmudiye ilçesinden gelen hemşerileri için sahneledi.
Sultandere Sahnesi’nde izleyici ile buluşan oyun, Anadolu’nun kırsalında yaşayan vatandaşların, gelenek ve görenekler üzerinden yaşadığı sosyal sorunları ele alıyor. Mahmudiyeli vatandaşlar oyunu büyük bir beğeni ile izleyerek ayakta alkışladı. Gösterimin bir diğer önemli özelliği ise 55 yıl önce dönemin ünlü oyuncu ve yönetmenlerinden Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Saim Alpago tarafından Eskişehir Belediye Tiyatrosunda sahnelenen ‘Sultan Gelin’ oyununda rol alan Muhtar Özkaptan ve Atalay Şener’in yıllar sonra, Sultan Gelin oyununu Mahmudiyelilerle birlikte izlemeleri oldu. O tarihte oyun afişinin baskısını da Yılmaz Büyükerşen’le birlikte gerçekleştiren Özkaptan, oyunla ilgili elinde bulunan belge ve resimleri de tiyatro yönetimine armağan etti. HM
1000
icon
Doğa Sever 14 Ocak 2019 17:47

Bir de ; yıllardır bekleyen Yarış Tayı İdman Merkeziyle buluşulsa , iyi olacak!

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi