Emine Girgin

“Mahsusçuktan girdik birbirimizin hayatına”

11 Temmuz 2017 23:31
A
a

“İlk kez duygularımız karşılıklıydı onunla. Öyle güzel sevmiyorduk ki birbirimizi, tüm güzelliğimizi kaybederek üstelik.”
***
Yorulduk durduk yere. Kendi halimizdeydik oysaki. Kafalar rahattı, özgürdü kalpler. Rahatlık battı bizde sevelim dedik!
İhtiyacımız var vedalaşmaya ama buna bile mecalimiz yok. Bütün hisleri aynı anda yaşatan bu adama karşı artık ne hissedeceğimi bile bilmiyorum. Bir insan ne kadar değişebiliyorsa işte o kadar değişmişti. Tanıdığım, yani tanıdığımı zannettiğim o başka adam...
‘BAŞKA...’
Tabi, ‘başka’ fikriyle büyülediğimden beri düşüncelerimi farkında olmadan serdim yere tüm benliğimi. “Yerlerdesin Emine. Kalk toparlan” dedi aklım, o tokat gibi çarpılan son yazıyı göstererek kalbime. Bir yazıyla nasıl da dağılmıştım. O yazı bütün bir geceme mâl olmuştu. Gözyaşlarıma engel olamadım tabi buz kesilen kalbime de!
Neye kızıyordum? Onun beni sevmeyişine mi yoksa benim onu bu kadar sevişime mi? Bu soruyu hep düşünüyordum ta ki o geceye kadar. Gidişinden beri bir şeylere öfkem vardı ve neyeydi cevabını bulamıyordum ama şimdi anlıyorum. Kızgınlığım gidişine değil, içimdeki çocuğun ölmesineymiş.
Çocuklaşıyordum onu severken. Bir çocuğun masumiyeti gibi masumdu çünkü hissettiklerim.
Onun gönlü bir bahçeydi ve bende bahçesine rızasıyla girdim. Onunla birlikte o salıncakta sallandım. Beraber birçok oyun oynadık onunla. Oyunları o seçti hep. Mesela bir oyunun adı ‘Mış gibi yapmak’tı. Değer veriyor-muş gibi yapıyorsun, ilgileniyor-muş gibi yapıyorsun ve hoşlanıyor-muş gibi yapıyorsun bu oyunda ama ben en çok diğer oyunu seviyordum. O oyunun adıysa ‘zamana bırakalım’. En zor oyun buydu. ‘Mış gibi yapmak’ oyununu o kazandı,‘zamana bırakalım’ oyununun ise galibi yok.  Dedim size çok zor bir oyundu diye. Sıkıldı ve salıncaktan attı. Kanayan dizlerimi de gördü, yaşlanan gözlerimi de. Bundan daha çok zevk aldı ve başka bir oyuna geçti hemen. ‘Daha çok acıtmak’ oyununu ilerletti ve içimdeki çocuğu tek bir cümleyle ateş ederek öldürdü.  ‘Ben sana açık açık söyledim’. ‘Oyun bitti’.
“Ah o içimdeki masum çocuk..
Açık açık ölmek istedin sen besbelli.”
***
Mahsusçuktan girdik birbirimizin hayatlarına ama gerçekten çıkıyoruz bu kez. Fi dizisinde ki başrol oyuncusu Can Yaman’ın “ İnsanları hayatından hata yaptığı için değil, umudun kalmadığı zaman çıkartırsın.” Dediği gibi aynen. Umudumu o çocuk öldüğü gün kaybettim ben.
Oyun Bitti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi