Emine Girgin

ÂŞIK KADININ BEDEN DİLİ

2 Ağustos 2017 23:59
A
a

Her hareketin bir anlamı var bilinçsiz bile yapsak. Yüz, eller, gözler, bakışlar, kollar, oturuş, mesafe, mimikler, jestler, kıyafet ve makyaj hepsinin bir mesajı var.
Beden dili uzmanlarına göre; söz konusu aşksa, din, kültür, ırk ayrımları ortadan kalkıyor.
**
Kuzenimle ne zaman bir kitapçıya gitsek ben hemen kişisel gelişim bölümünde, beden dili kitapları arıyor oluyorum. İnsanların söylediklerinden ziyade vücut diliyle asıl söylemek istediklerini hep merak etmişimdir. Bu yüzden birçok kitabı okuyup inceledim.  Tabi bu kitapları okuduktan sonra, biriyle buluştuğumda ilk işim beden dilini okumak oluyordu.
İnsan hayatı boyunca çoğunlukla farkında olmaksızın günlük beden dilini son derece etkili olarak kullanıyor. Bedenimiz olaylara ve durumlara karşı çok daha fazla kendiliğinden tepkiler veriyor. Beden dilinde en önemli nokta bilgi akışının sürekli oluşudur. Bu mesajlar karşılıklı olarak gönderilip ve alınıyor. Gönderdiğimiz mesajlar sürekli olarak karşıdakine ulaşıyor ve hakkımızda kanaat oluşturuyor. Aynı zamanda biz de karşıdan sürekli mesaj alıyor ve değerlendiriyoruz.
Duygular bedene nasıl yansıyor? Âşık bir kadının beden dilini nasıl anlayabiliriz?
Beyler, size âşık bir kadın eğer sohbetinizden keyif alıyorsa enerjisi yüksek olur. Tebessümlü bakışlar atar. Elleri sürekli saçındadır. Hem sizinle sohbet edip hem de saçıyla oynamaya devam eder. Saçla oynamak zaten flört etmek istediğinin işaretidir.  Gözbebekleri büyür ve parlar. Size bakarken içi gülüyorsa gözlerinin o kadın sizinle konuşurken son derece samimidir. 
Temasta bulunmak ister âşık bir kadın. Gülerken ya da konuşurken omuzunuza, elinize dokunabilir. Kadının, sohbetinizden hoşlanıp hoşlanmadığından emin olmak istiyorsanız ayaklarına bakın. Ayaklar beden dilinin en önemli noktası. Eğer yönü size doğruysa sohbetten keyif alıyordur ama kapıya doğru dönükse sohbetten çok sıkılmış ve gitmek istiyordur. Bu kadın içinde erkek içinde aynıdır aslında. Ayaklar ve gözler. Bir kadınla konuşurken hem ayaklarına hem de gözlerinin içine bakın. Gözlerinizin içine bakıyorsa ve bedeni size dönükse sizinle konuşmaktan keyif aldığının işaretidir.
Hepimiz farklı insanlarız sonuçta. Bedenimize yansıttığımız ifadeler farklı da olabilir. Şimdi gözlerinizin içine bakıyorsa sizden hoşlanıyordur dedim ama bazı kadınlar gözlerini kaçırarak da aslında hoşlandığını belli ediyor, bunu iyi analiz etmek lazım.  Fazlasıyla heyecanlı olduğu için göz göze geldiğinizde heyecanı fark etmenizi istemiyor olabilir.  Bu yüzden gözlerini kaçırıyor bu kadın benden hoşlanmıyor demeyin hemen. Bütün beden dilini inceleyin.
Kadınla sohbet ediyorsunuz. Onu etkilemek içinde zaman zaman espriler yapıyorsunuz. Peki, bu yaptığınız esprilere hoşlandığınız kadın samimi mi yoksa yapay bir gülücük mü atıyor?
Bu durum her iki cins içinde aynıdır. Gülümsemenin evrensel etkisi psikologlar, iletişim uzmanları ve vücut dili uzmanları tarafından sıklıkla vurgulanıyor. Yapmacıklık yapamıyorsunuz bu konuda, içtenlik yansıyor enerjinize… Yapmacık değil de gerçek gülümseme olduğunu ayırt etmek önemli.
“Bu da dip not olsun: İçten gülen bir insanın gözlerinin kenarındaki çizgiler oluşur ama yapay bir gülücük atıyorsa gözlerinin kenarında çizgi oluşmaz.”
Aşkla kalın…
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi