Oğuzhan Özkaya

2018'de veda ettiklerimiz

5 Ocak 2019 11:21
A
a
1. Spotify Running
Koşu yaparken sizin hızınıza göre çaldığı şarkıyı otomatik değiştiren bir sistemdi. Ama Spotify 2018 yılında bu uygulamayla vedalaştı.

2. Netflix Puanlama
Kullanıcıların dizileri, filmleri yıldız puanlama sistemine göre değerlendiren sistemi kullanıma kapattı. Onun yerine baş parmak yukarı/aşağı oylama sistemini getirdi.

3. YouTube Video Ek Açıklamaları
Düşük kaliteli YouTube videolarının vazgeçilmezi olan ek açıklamaların çoğu kaldırıldı, 15 Ocak 2019 itibariyle hepsi kaldırılmış olacak.

4. Facebook Arkadaş Listesi Beslemeleri
Bu işlev, sadece belirli grupların gönderileri arasında dolaşmanıza izin veriyordu. Ancak gereksiz şeyler arasında dolaşmanız, muhtemelen Facebook'un istediği bir şey olduğundan (reklam göstermek için) işlev kaldırıldı.

5. Telltale Games
Jurassic Park: The Game, The Walking Dead: A New Frontier, Game of Thrones gibi tanınmış oyunların sahibi olan Telltale Games, iflas başvurusu yaparak Kasım 2018'de kapandı.

6. Google Inbox
Epostayı yenileme girişimlerinden biri olan Inbox, Mart 2019'da resmi olarak kapanacak. Google, Inbox ile daha akıllı bir gelen kutusu oluşturmak istemişti ancak en iyi işlevler, çoğu kez Gmail'e nasip oldu.

7. Google Plus
Google Plus aslında üç sene ayakta kalarak önemli bir işe imza attı. Ancak neredeyse kimsenin kullanmadığı sosyal ağın Nisan 2019'da kapatılacağı duyuruldu.

8. Yahoo Messenger
1998'in başlarında açılan Yahoo Messenger, 2018'in ortalarında kapatılmadan önce 20 seneyi doldurmayı başardı.

9. Google'da Sınırsız Video Depolama
Google'ın bir miktar sıkıştırma yapmasına izin verdiğinizde Google Fotoğraflar üzerinde sınırsız video depolayabiliyordunuz. Ancak 2018'in sonlarına doğru bazı kısıtlamalar getirildi ve sadece MPG, MOD, MMV, TOD, WMV, ASF, AVI, DIVX, MOV, M4V, 3GP, 3G2, MP4, M2T, M2TS, MTS ve MKV videolarının ücretsiz depolanacağı açıklandı. Diğer videolar, Google Drive kotanızdan düşecekti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi