İbrahim Dursun

APOLETLER VE KANDİLE TÜRK BAYRAĞI

10 Haziran 2018 22:00
A
a
       Seçimler için son günlere girildikçe heyecanla birlikte sanki gerginlik de biraz artıyor gibi. Bunu da Sayın Cumhurbaşkanı yapıyor sadece.
       Size teveccüh gösterip iktidara getiren bu millet sizi iktidardan indirebilir de, bunu neden kabullenemiyorsunuz. Hani bağırıyorsunuz ya demokrasi diye işte  demokrasi böyle bir şey. Sizden öncesini karanlık gösterdiğiniz gibi sizden sonrasını da neden tufan göstermeye çalışıyorsunuz. Bu ülke insanı bu kadar mı aciz.
       Ben şahsen her televizyonu açtığımda bütün kanallarda bağıran çağıran birilerine hakaretler yağdıran bir Cumhurbaşkanı görmekten bıktım usandım.            Milyonların da böyle düşündüğünü çok iyi biliyorum. İnanın insanın ruh sağlığı bozuluyor. Allah bu ülkenin ve Türk Milletinin yardımcısı olsun.
       Artık proje de, fikir de üretemiyorsunuz. Millet bahçesi. Millet kıraathanesi. Bayram ikramiyesi. Bir de muhalefetin daha önce dile getirdiklerini yaparak bir nevi muhalefetin elini boşaltmaya çalışıyorsunuz. Oysa ülkenin onurlu bir iç ve dış politikaya beraberinde de üretim ekonomisine ihtiyacı var.
      Cumhurbaşkanı yaptığı mitinglerde, bir saat konuşuyorsa 50 dakikasını CHP’yi azarlamakla geçiriyor. Hala zannediyor ki bu şekilde devam edersem  kendi kitlemi konsolide ederim. Bilmiyor ki kendi kitlesi de artık bıktı, bu hep aynı söylemlerden.
      Bazen CHP’ye çatacağım derken o kadar ileri gidiyor ki artık yanlış bilgiler veriyor. 75 kişilik sınıflarda okumuş CEHAPE dönemiydi tek parti dönemiydi diyor. Oysa kendisinin tek parti döneminin son yılında bile dünyaya gelmediği biliniyor. 14 Mayıs 1950’de yapılan seçimlerde Demokrat Parti iktidara geldi. Erdoğan da çok partili döneme geçildikten dört yıl sonra yani 1954 yılında doğdu. 75 ve 100 kişilik sınıflar var mıydı? O da meçhul, herhalde bu öğrencilerde okul çıkışı ağaç kovuğuna falan gidiyordu.
      Temel Paşa’nın alkış meselesinde, o esnada ben Cumhurbaşkanı adayı  Muharrem İNCE ile dalga geçiyordum demiyor. Generalin kahramanlığından bahsederek senin haddine mi paşanın apoletlerini sökmek diyor. Evet kimsenin haddine olmamalı bir Türk Paşasının apoletlerini sökmek, ancak bu durumları yaratarak bizzat siz rencide ediyorsunuz Türk Silahlı Kuvvetlerini.
      Bu millet daha askerimizin başına çuval geçirilmesini de, müzik notasını da,  FETÖ’yle  birlikte TSK’nın kozmik odasına girdiğinizi ve ülkenin Genel Kurmay Başkanının apoletlerini sökerek terör örgütü liderliğinden zindanlara attığınızı da unutmadı.
Gelelim Kandile;
       Kandil PKK terör örgütü kurulduğu günden beri bu hainlerin merkez üssü olmuş stratejik aynı zamanda da sembolik bir konuma sahiptir. Her ne kadar şu an için böyle bir konumda olmasa da, ciddi anlamda terörist bulunmasa da burada, Kandile Türk Bayrağının dikilmesi Türk Milletinin en büyük ideallerinden birisidir. Bu nedenle yüce Türk Milletinin buraya yapılan ve yapılacak olan bir operasyonun yediden yetmişiyle arkasında olacağından hiç kimsenin şüphesi yoktur.
      Ancak daha öncede ellerinde Kuranı Kerim’le seçim mitingi yaptıkları gibi böyle bir operasyonu seçim malzemesi haline dönüştürmeye kalkışmak da bu zamanda bu millete yapılacak en büyük hakaret olacaktır. Zaten olası böyle bir durumda, o her zaman benim milletim dediğiniz bu millet var ya bu millet, işte o zaman gösterecektir size TÜRK MİLLETİ’nin gerçek ferasetini.
     Bu ülkenin artık birliğe beraberliğe ihtiyacı var. Gerginliklerin yaşanmadığı  kavga gürültü olmayan günlere, liderlerin birbirlerine hakaret etmediği, sabahları iyilik ve güzelliklere uyandığımız, güneşli günlere ihtiyacı var.
     Allah’ın inayeti milletin isteğiyle inşallah o günlere erişiriz.
     İyi bayramlar diliyorum.
1000
icon
muhasebeci 11 Haziran 2018 11:29

Elinize sağlık eksik olmasına rağmen güzel yazı olmuş..Tebrik ediyorum..

0 1 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi