Emine Girgin

ARTİST OLMAK ÇOK TREND

24 Mart 2018 23:58
A
a
Günün birinde işsiz kalırsam ben de en iyisi Make-Up Artist’i olayım. Zira şu sıra çok moda. Hiçbir işte tutunamayan ya da evde otururken canı sıkılan kadınlar, maddi açıdan da sıkıntıları yoksa, gerekli ürünleri temin etmelerinin ardından bir bakmışsınız Make-Up Artisti oluvermiş. Vay be!
Sosyal medya hesapları açılıyor, Make-Up Artisti Ayşe-Fatma diye, sonra önüne gelen ekleniyor. Bu sosyal medya da zaten herkesin egosunu şişiren araç. On parmaklarında on marifet insanların. Herkes her şey de çok başarılı. Bazen sorasım geliyor, ‘Ne biliyorsun da ne öğretiyorsun?’
*
En uyuz olduğum şey de, güzellik alanındaki bazı kadınların güzelliğin yanından hiç geçmemiş olmaları. Bir gün bir kadınla tanıştım. İstanbul’da ünlü bir güzellik uzmanıymış (yani kendince ünlü). Saçlar yağlı, dağınık toplu. İpek kirpik takmış muhtemelen bir tek. Makyaj hiç yok, ölü bir cilt. Özensiz bir kıyafetle, ukala tavırlar sergiliyordu. Şimdi böyle bir kadına bakınca, şahsen kendimi onun gibi bir kadına emanet edesim gelmedi. ‘Güzellikten anladığına emin misin?’ diyesim geldi zor tuttum kendimi. Güzellik alanındaki kadınların öncelikle kendilerine bakım yapmaları gerekiyor bence. Yani neticede görselliğe hitap eden bir iş bu. Önce kendin güzel olacaksın, sonra yaptığın işinle dokunduğun her şeyi güzelleştireceksin. Make-Up Artist’i ilan ediyorsan da kendini, önce kendine bir makyaj yap. İnsanlar sende görsünler ki, yaptırmak istesinler. İki ürün almakla artist olunmuyor maalesef benden söylemesi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi