İbrahim Dursun

BANA BAŞKAN DİYEBİLİRSİNİZ

11 Temmuz 2018 22:02
A
a
      24 Haziran’da yapılan seçimler sonucunda cumhurbaşkanlığına seçilen dünya liderimiz akşam ettiği yemin ve yapılan törenlerin ardından görevine başladı. Ne var ki tüm dünyanın gözünü ülkemizdeki bu değişikliğe ve yapılacak törenlere çevirdiği esnada meydana gelen feci ve elim tren kazasında 24 vatandaşımız hayatını kaybetti. 312 yaralımız var.
Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
      Sağlıkta çağ atladığımızın iddia edildiği bir dönemde tüm dünyanın Çorlu’da meydana gelen tren kazası ve ardından kamyon ve traktör kasalarında yaralılarımızın hastanelere taşınmalarını izlemeleri yüreğimizi burktu, içimizi yaktı.
      Değerli okuyucularım; Başbakanın ifadesi ile yeni dönemin ilk Cumhurbaşkanı görkemli bir tören ile yemin etti. Birçok Devlet Başkanı, Başbakan ve ülke temsilcileri de bu törene katıldılar. Törende öyle bir hava estirildi ki sanki on altı yıldır ülkeyi başkaları yönetiyormuş da bunlar yeni iktidara gelmiş ya da bugüne kadar alınması gerekli kararlar alınamıyormuş ve bu kötü gidişat bu günden itibaren son bulacakmış gibi sevinçli ve heyecanlı bir şekle büründü.
     Tüm televizyon kanalları yeni kabinenin kimlerden oluşacağını konuşuyor her önüne gelen ortaya bir liste atıyordu. Yani sistem değişikliği falan değildi önemli olan. Önemli olan kimlerin kabine dışı kalacağı, kimlerin nerelere geleceğiydi.
       Aslında kendilerinin de adını koyamadığı bu değişiklik gazetecilerin Sayın Erdoğan’a “Efendim size nasıl hitap etmemizi istersiniz?” sorusuna verilen “Bana Başkan diyebilirsiniz” cevabı ile şekillenmiş oluyordu.
       Ve millet neredeyse merakından çatlamak üzereyken tek adamımız çıktı ve açıkladı kabineyi,
  ETS Tur sahibi Turizm Bakanı,  
  BİM Marketler Yönetim Kurulu Üyesi Tarım Bakanı,
  Spor Toto Müdürü Spor Bakanı,
  Medipol Hastaneleri sahibi Sağlık Bakanı,
  Maliye ve Hazine Bakanlıkları da birleştirilerek damada emanet edildi.  
       Yani kariyer ve liyakat esas alındı! Artık hiçbir görüş, hiçbir kimse ötekileştirilmeyecek! 81 milyonun Cumhurbaşkanı bunları yaparken İlham kaynağı da DEMOKRASİ oldu!..
       Geçmiş olsun, aslında DEMOKRASİ ÖLDÜ…
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi