Ezgi Uzgel

BEĞENDİĞİM ERKEKLER BENİ BEĞENMİYOR

26 Haziran 2018 22:00
A
a
Beğendiğim erkekler beni beğenmiyor, hep hoşlanmadıklarım beni buluyor diyen kadınlardan mısınız? Sizden çok var. O yüzden gelin bu konuyu artık çözelim.
Diyelim ki şirketinizin yılbaşı partisindesiniz. Yan departmandan sadece arkadaş olabilirim kategorisindeki Ahmet Bey sizin masanıza geldi ona gülümsediniz hal hatır sordunuz. Biraz güzel muhabbet ettikten sonra kendi departman yöneticisiyle ilgili yaptığı espriye kahkahalarla gülüp “Harikasın Ahmet yaa” dediniz. Birden Ahmet’in iş arkadaşı bir süredir beğendiğiniz hatta belki de tanımadan aşık olduğunuz, size doğru yaklaşırken sanki damatlık giymiş gibi hissettiğiniz Can masanıza geldi. Bu partiye katılma nedeniniz onunla biraz konuşmak ve tanışmak olan Can masaya geldiği an, kan yukarı doğru basınç yapmaya başladı, nefes sıkıştı, biraz kızardınız, oldukça gerildiniz.  Yok yok diğer elbiseyi giymeliydim, bu çok kısa oldu sanki diyen iç sesi bastırmaya çalışırken Can’ın merhabası neredeyse boşa gidiyordu. Donuk bir merhaba ancak çıktı ağzınızdan. Makyajım da aktı aslında, saçımın fönü de bozuldu sanki diye bedeninizin son durumunu düşünürken Can her zamanki centilmenliği ile “Harika gözüküyorsunuz kızlar” dedi. Ay bana mı dedi, Serpil’i mi kastetti acaba üzerime alır gibi gözükürsem üzerine atlamış gibi hisseder düşüncelerinden sonra ağızdan çıkan donuk bir “Hııı sağ ol” oldu. Can ortamda verdiğiniz donuk ve gergin tepkiler nedeniyle ortamda çok da istenmediğini düşünerek: “Görüşürüz kızlar. Ahmet ben Erdal’ların oradayım” diyerek eski masasına döndü.
Bu örnekten de anlaşıldığı üzere hoşlandığınız erkeğin yanında beğenilme kaygısı nedeniyle daha gergin oluyorsunuz. Hoşlanmadığınız bir erkeğin yanında ise beğenilme kaygınız olmadığı için rahatsınız ve kendiniz gibi olabiliyorsunuz. Gergin olduğumuz an o gülümseniz yok oluyor, suratta bir acı çekme ifadesi ya da donukluk, tatlılık yerini sinirleri gerilmiş bir kadına bırakıyor. Saçım nasıl duruyor, eteğimi çok mu kısa buldu diye düşünürken espri yapmayı bırak yapılanı anlayacak hal bile kalmıyor. Kendinizin en çekilmez ve sıkıcı halini o an yaratıyorsunuz. Aslında en beğendiğiniz kişiyle flört etmeyi durduruyorsunuz. Onun size çekilmesini sağlayacak flört ederek oluşan cinsel çekimi de durdurmuş oluyorsunuz.
Ahmet’e karşı bir şey hissetmediğiniz için ona karşı doğal davranışlarınız sizi çekici bulmasına neden oluyor. Can ise masada istenmediğini hissedecek kadar sizden uzaklaşıyor.
Flört ederken yapılabilecek en büyük hatayı yapıyorsunuz yani asıl beğendiğiniz kişiyle flört etmiyorsunuz. Çünkü birine beğendiğinizi belli etmenin sizi belki de savunmasız bırakacağını düşünüyorsunuz. Ancak flört aslında senden hoşlanıyorumdan bayağı önceki bir aşama. Flört ilk bakışta olabilir gibi gözüken bir kişiye bir olta atmak gibi. Flört etmek bir oyundur ve bir sonraki aşaması ve oyunun sonu baştan belli değildir. Onu heyecan verici kılan da budur. Veee erkekler oyun oynamayı bizden çok çok daha fazla sever. Merak etmeyin karşınızdaki erkek siz onunla flört ederken oyundan istediğiniz an çıkabileceğinizin farkındadır. Flört etmeye başlamak ona bir sonraki adım olan telefonunuzu vermek veya onunla görüşmek için bir garanti vermez. Sizi elde ettiği anlamına ise hiç gelmez.
Bu durumda tavsiye; rahat olun. Beğendiğiniz kişi size yaklaştığında derin nefesler alın ve içten bir şekilde gülümseyin. Beğendiğiniz kişi tarafından beğenilmeme kaygısını bir kenara bırakın. Üzerimde ne var nasıl gözüküyorumu bırakın ve ruhtan ruha bir temas ve köprü kurulmasına izin verin. Kendinize kendiniz olma izni verin. Ancak bu şekilde ruh eşiniz sizi gördüğünde tanıyabilir.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi