ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Ezgi Uzgel

Bekârlık Sultanlık Mıdır?

2 Mayıs 2017 23:37
A
a

Özellikle de boşanmış kişilerden çokça duyuyorum bu lafı. Evlilik konusunda ne kadar çok olumsuz cümle biliyorum diye düşündüm geçen. Bir kısmını öğrendim bir kısmını belki de kendim yarattım.
Peki, gerçekten bekârlık sultanlık mıdır? İstatistiklere göre evli erkekler daha uzun yaşıyor. Bu durumda erkekler için bekârlık sultanlık değil gibi. Peki, neden genel olarak erkekler daha kısa yaşıyor? Kadın dırdırından diyenleri duyar gibiyim ancak bir önceki veri ile bunu egale ettik zaten. Siz sağlıklı beslenmeye dikkat eden kaç erkek, kaç kadın tanıyorsunuz? Sağlıklı yaşamak konusunda azimli kaç erkek, kaç kadın tanıyorsunuz? Sanırım toplamda kadınların kendilerine özen gösterme oranı çok daha fazla. Erkek evliyse bu özenin bir kısmından sanırım o da pay alıyor. Bekâr erkek arkadaşlar genelde yemek konularında yakınıyor ancak ben altında yatanın tek başına yemek yemek olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda bizim ülkemizde erkeklerden beklentinin çok yüksek olduğu da açık. Her şeyden onlar sorumlu ve hayat yükleri aslında hiç hafif değil. Genel olarak da kendilerini aşırı alkol, sigara gibi sağlıklı olmayan alışkanlıklarla rahatlatmaya çalışıyorlar.
Tabii ki uzun yaşam, yaşam kalitesinin tek ölçütü olamaz. Evleneyim mi,bekâr mı kalayıma tek cevap da olamaz. Hep söylerler ya evliler bekâr olmak, bekârlar evlenmek ister diye. Peki, ne yapalım?Şöyle bir avantajları sıralarsak:
Bekârlık:
Sınırsız seçenek önümüzde var olmaya devam etmektedir.
Sevgiliden ayrılmak ışık hızıyla olabilir.
Arkadaşlarla eğlenmek konusunda kesinlikle daha özgürsünüzdür.
Tek başına ve arkadaşlarla eğlenceli tatiller vardır.
Daha özgür olduğunuz hissiyle yaşarsınız.
Evlilik:
Bir kişiye bağlılık ve o ilişkinin derinleşmesinin verdiği keyif,
Seni düşünen biri olduğunun güvenini her an hissetmek,
İki kişinin kalplerini ve güçlerini birleştirmesinin yarattığı sinerji,
Önünü görebilmek,
Seçim yapmış olmanın hafifliğini yaşarsınız.
Felsefi olarak benim bildiğim bir şey varsa o da bulunduğun durumun tadını çıkarmak. Yani şu an bekâr isek onun tadını çıkaralım evli isek onun güzelliklerini yaşayalım. İnsanın şu anda neye sahip değilse onun acısını çekerek yaşaması ilginç. Sanki insanoğlu kendine eziyet için yaşıyor gibi. Hadi biz bunu bırakalım. Herkes bir an gözlerini kapatsın ve kendi şu anda bulunduğu durumun 5 olumlu özelliğini düşünsün.
Eğer bu durumun değişmesini istiyorsak, yani mutsuz ve sonlanması gereken bir evlilik yaşıyorsak ya da bekârsak ama evlenmek istiyorsak da bunu acı çekmeden arzulamak ve her türlü şu anki duruma kabul vermek gerekiyor.
Unutmayalım ruhun bir medeni durumu yoktur ve bu yolculuğunda ona eşlik eden bir eş olsa da olmasa da en derinde tektir. Doğum ve ölüm tecrübesinden her ruh tek başına geçer.
Ruhun yalnızlığının tadını çıkarmayı, birlikte yaşamda ise uyumlu olmayı dilerim.
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi