11 Haziran 2017 23:55
-A +A
Emine Girgin

Emine Girgin

Bir gönül arıyormuş beyefendi!

Niye ki? Çıkarsızca seven bir gönlü bulduğunda, kendi kriterlerine uyduramadığında ya da uymadığını düşünerek onu kendinden soğutmak için mi acaba? Ah evet evet… Kesin bu yüzden.
Bir gönül olsun, pazardan meyve seçer gibi, ‘Bu olmaz uyuşmuyoruz’, ‘Bu olmaz olgun değil’, ‘Bu hiç olmaz farklı yaşıyoruz’ der gibi mi?
Pazardan aldığın karpuz bile eve gittiğinde ham çıkabiliyorken üstelik.
Çok beğenirsin, hoşlanırsın ama bir şeyler yolunda gitmez, uyuşamazsın, fikir ayrılığı yaşarsın sonra biter. 
Uzun uzun gönlünün istediğini, karşındaki insanın kriterlerini, hayata bakış açısını, nasıl olması gerektiğini sıralamışsın ama gönül kriterlere gelmez. Herkesin hayalindeki gönül dört dörtlük biridir zaten. Kadınlara sor beyaz atlı prenslerini anlatsınlar. Erkekler de hayallerindeki kendilerine göre, yaşam standartlarına ve hayata bakış açılarına göre mükemmel kadını anlatsınlar.
Üzgünüm ama bu gönül aramak değil, bu hayallerindeki kadını yaratmak. Sen, Ey Gönül! Bir gönlü beklentin olmadan, çıkarsızca sevdin mi? Eğer sevseydin bilirdin, iki gönlün birleştiğinde ne kadar güçlü olduğunu. Her zorun altından nasıl kalktığını. El ele tutuşup birlik olduğunda devirebildiği dağları. 
Sevginin gücünü bilmiyorsun Ey Gönül! Eğer bilseydin, sevdiğinin gönlünü hoşnut edecek kadar büyüktür seven gönüller.
Bilmiyorsun sen... Bir gönül bir gönüle ait olduğunda, aldığı nefes bile değişir. Yaşamı değişir, öncelikleri değişir, kendi değişir. Bu sen istedin diye değil, kendisinin gönlü böyle istedi diye.
Çünkü aşk gönüle bir kere değer değmez, karşı gönüle bir saygı oluşur. O saygı aynı zamanda korkuyu da getirir. Korkarsın onu incitmekten. Yani sen demeden önce gönül razı olmaz buna.
***
Bir gönül arama sen. Bir gönlü bir kez daha kırmak için çabalama Ey Gönül!
Çünkü bir gönül aradığında bulunmaz. Bir gönle yakalandığında da sorgulanmaz. Kriterlerini at çöpe.  Bu hayatta ne istediğini sorgula önce ama şunu da unutma. Eğer bir kadın seni seviyorsa, senin ve ilişkiniz için yapamayacağı şey yoktur. Kriterlerine uygun ama sevgiden yoksun bir kadını da ‘gönül’ diye alacaksan hayatına, kurtar beni kendinden Gönül!

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti