Ezgi Uzgel

BODRUM BODRUM

3 Nisan 2018 23:59
A
a
Ev bakmaktı, bulmaktı derken 10 gündür Bodrum’dayım.  Bodrumun nüfus artışı %26,5 olarak belirlenmiş. Yani çılgın bir şekilde göç alıyor. Önceki Bodrum tecrübelerime ve son 10 güne  dayanarak neden böyle olduğunu kendimce özetlersem:
  1. Aydın bir yer. Bodrum’da kimse kim ne yapıyor peşinde değil. Bahçe katında kalıp salonun camdan kapılarını sonuna kadar açıyorsunuz, kimse dönüp evin içine bakmıyor.
  2. Kültürel olarak zengin. Kısa Bodrum yaşantımda 2 tane Ot Festivali oldu ve daha neler neler ancak taşınmaktan onlara yetişebildim.
  3. Deniz var. 10 yıldır denize hasret yaşadım. Şu anda kendime bunu niye yaptım diyorum. Deniz kenarında oturmak, yürüyüş yapmak inanılmaz bir mutluluk veriyor.
  4. Hava sıcak. Şu anda kıştan bahara geçiyor Bodrum ve hava muhteşem. Gündüz dışarıda oturmak gezmek için harika bir hava var.
  5. Balık var, ege otları var. 10 günde kaç defa balık yedim. Balıklar da bir harikaydı.  Ot festivalindeki otlar, mantarlar lezizdi.
  6. Kolay arkadaş olunuyor. Herkes tanışmaya, yeni dostluklara açık.
  7. Dışarıda yürüyüş yaparken donmuyorsun. Eskişehir’de kış aylarında dışarda yürüyüş hiç bana göre değil.
  8. Mavi, beyaz, yeşil, deniz, kum, güneş bunlar harika…
Zorluklar açısından bu kadar çılgınca göç alan bir yerde kiralar da ev fiyatları da ekonomik sayılmaz. Her gelen önce bir bakayım diye düşünüp daire kiralamak istediği için kiralık ev bulmak çok zor. Düzgün yerler el altından hemen gidiyor. Genelde 2 depozito isteniyor ve yıllık kirayı peşin alan da çok. Evi kiralarken de evi size satarken de sizi araştırıyorlar. Evler genelde küçük ancak herkes zaten hayat dışarıda geçiyor diyor ve buna hiç takılmıyor. Emlakçılar aynı sitede 4 ev gösterip sonra aslında hiçbiri kiralık değilmiş diyebiliyor. Emlakçılara güvenmek de zor.
Bir yılımı doldurmadan büyük laflar etmeyeyim tabii. Ama şu anda başka bir yerde olmak istemezdim.
1000
icon
Nesrin Mumcu 5 Nisan 2018 01:13

Mutluluk neredeyse gidip tam dibinde yaşamak lazım. Peki ya mutluluk gezmeyi seviyorsa:)

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi