19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Oğuzhan Özkaya

BU YETMEZ İNTERNETİ KAPATIN

7 Ağustos 2018 22:00
A
a
Ülkemiz sosyal medya sitelerini erişime kapatma konusunda uzmanlaştı artık.
 İstanbul 1. Fikri ve Sınai Hukuk Mahkemesi tarafından kararlaştırılan kararnameye göre Süper Toto Süper Lig maçlarının oynandığı sürelerle sınırlı olacak şekilde Periscope’a erişim yasağa uygulanmasına karar verildi.
Yasaklamada öyle bir noktaya geldik ki bu sosyal medyayı kullanan insanlar mağdur olmasın diye sadece maç saatlerinde yasaklama yoluna gitmişler. Şimdi söyleyin bana hangi ülkede bu kadar naif bir yasaklama yöntemi biliyorsunuz?
Ama bu kadar yasaklamayla bu sorun çözülmez. Periscope’u kapatırsınız başka yerden yayınlar korsanlar bu maçları.
Ben yetkililere buradan yol göstermek istiyor ve canlı yayın imkânı sunan diğer sosyal medya sitelerini de listelemek istiyorum. Youtube, Facebook, Twitch, Instagram’ı da kapatın maç saatlerinde, boşa para kaybetmeyin.
Bak şimdi bu da içime sinmedi. Bu korsanlar gene bir yolunu bulacak gibi geliyor bana.
Siz en iyisi interneti kapatın maç saatlerinde.
Peki nasıl kapatacağız bu interneti diye sorarsınız şimdi. Çok basit.
İnternet düğmesinin başına bir elaman koyun maç saatlerinde bassın düğmeye. Her şeyi de ben söylemeyeyim siz akıl edin bunları.
Sonuçta bir şirketin kâr marjının düşmesi mi önemli yoksa milyonlarca insanın kullandığı sosyal medyayı erişime kapatmak mı?

***

KAFADA KALANLAR
Garajda geliştirilen oyun için teknoloji devleri sırada
Eskişehir’de evlerinin garajında geliştirdikleri ve iOS platformunca ücretli olarak kullanıma sunulan “Oddmar” ile teknoloji devi Apple’ın tasarım ödülünü kazanan ilk Türk şirketi olarak tarihe geçen MobGe Games’in gözü daha da yükseklerde.

***
Facebook ve Instagram’a süre kısıtlaması geliyor
Sosyal medya devi Facebook, sosyal medya bağımlılığıyla mücadele için düğmeye bastı. Facebook ve Instagram’a yeni eklenen özellikle kullanıcılar her gün ne kadar bu uygulamaları kullandığını görebilecek ve günlük limit koyarak kullanım süresini belirleyecek.

Google’dan Çin’e özel sansürlü arama motoru
Google, arama motoru alanında lider olamadığı kısıtlı ülkelerden biri olan Çin’e özel bir arama motoru geliştirdi. Google’ın filtrelenmiş hali olarak karşımıza çıkan bu arama motoru, birçok kelimenin aranmasını varsayılan olarak engelliyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi