Ezgi Uzgel

Chi Kung- Çin Nefes Egzersizleri Yapmanın 12 Faydası

6 Haziran 2017 23:38
A
a

Chi Kung Çin kökenli antik bir egzersiz ve meditasyon sistemidir. Zihni ve ruhu sakinleştirir, sporda performansı artırır, sağlığımızı destekler, iyi hissettirir ve uzun yaşamanın sırlarından biridir.
15 yıldır TaiChi ve Chi Kung yapıyorum ve sizlerle bu egzersizlerin faydalarını paylaşmak isterim.
1. İyi hissettirir ve sağlığı iyileştirir. Chi Kung bir bütünsel sağlık sistemidir. Tek tek hastalıklara iyi gelmekle beraber bütünsel olarak sağlığımızı iyileştirir.
2. Sakin ve berrak bir zihin yaratır. Zihin sakinse tüm evren huzur içindedir. Dışarda ne olursa olsun barışçıl bir kalp ve zihin oluşturmak her birimizin kendi sorumluluğudur.
3. Derin ve yenileyici bir uyku sağlar. Uyku için ihtiyaç olan derin rahatlama ve zihinsel sakinliği oluşturur.
4.Enerjiyi artırır. Cinsel canlılık ve doğurganlığı artırır. Çin nefes egzersizleri daha fazla enerji sağladığı için gençleştirir.
5. Tatlı bir ısı verir. Bu ısı ile soğuk ayak ve eller ısınır. Dolaşım iyileşir.
6. Cildiniz ışıldar. Cilt de bir organ olarak kabul ediliyor. Çin tıbbına göre egzersizleri yapışınız geliştikçe vücudunuz toksinleri atıyor ve cildiniz berraklaşıyor.
7.Mutluluk hali oluşturur. Düzenli ve iyi bir şekilde yapılan nefes egzersizleri pozitif coşkulu bir duruş veriyor.
8. Metabolizma çok daha etkin çalışıyor. Sindirim iyileşiyor, saç ve tırnaklar daha hızlı uzuyor.
9. Psikolojinize hâkimiyet artıyor. Beden acı çekerken ve birçok düzensiz unsur varken psikolojinize hâkim olmak zordur. Bu nedenle birçok felsefi öğretide bedenin düzenlenmesi için önce fiziksel çalışmalar yapılır. Chi Kung, TaiChiChuan, Yoga gibi.
10.Işıldayan gözler. Bir Chi Kung ustasının gözleri karanlıkta bile parlar deniyor. Gözler ışıldar çünkü tin ve ruh aydınlıktır ve kalp açıktır.
11.Sezgi ve yaratıcılık artar. Bu ikisinin aynı kökenden geldiği söyleniyor uyanık bir beyin ve varlıktan.
12. Ruhsal olarak ilerleme kaydetmeye yardımcı olur. Eğer beden ve chi yani enerji düzenliyse ruhsal çalışma için çok önemli bir alt yapı kurulmuştur. Beden artık sizi rahatsız etmez size destek olur.
Bu egzersizlerden faydalanmak isteyenleri açılan TaiChi ve Chi Kung kurslarına ve yakında gerçekleşecek ve çok güzel bir Chi Kung formu öğretilecek tatile davet etmek isterim. Detaylı bilgi için: 0 222 2205166 numaralı telefonuarayabilirsiniz.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi