Emine Girgin

Çocuk Susar Sen Susma

18 Şubat 2018 23:58
A
a
4 yaşındaki küçücük bir kız çocuğu...
Ne kadar tahrik edici olabilir? Gerçekten hiç ama hiç anlamıyorum ben.
Geçtiğimiz günlerde Adana’da davetli olmadığı halde komşusunun sokak düğününe alkollü şekilde katılan sapık adam evde uyuyan 4 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz etmişti. Mahalleli tarafından fark edilen ve linç edilmek üzereyken çıplak halde kaçan tacizci polis ekipleri tarafından yakalanmıştı.
Çocuk istismarı öyle bir arttı ki, sadece Adana’da yaşanan olayla kalmadı, Manavgat’ta da öz kızına tecavüz eden bir baba var!
Manavgat’ta 4.5 yaşındaki öz kızına 1.5 senedir cinsel istismarda bulunan şahsın hala serbest olmasını kaleme alan Ayşe Arman olayı köşesinde kamuoyuyla paylaştı. Haberin detayı ise şöyle: Şahsın sapkın istekleri annede kolon kanserini tetiklemiş. Anne kemoterapiye gittiği zaman ya da evde baygın halde yatarken şahıs 1.5 sene boyunca 4.5 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunmuş. Çocuk, tuvaletini tutamaz hale gelmiş, çocuğun kuyruk sokumunda basit tıbbi müdahaleyle giderilmeyecek derece bir ekimoz olduğu tespit edilmiş.
Son günlerde artan çocuk istismarı haberleri sosyal medyada binlerce kişinin isyan etmesine neden oldu. Ünlülerinde içinde bulunduğu birçok isim #Çocuksusarsensusma hastagi ile haberlere tepki göstererek paylaşımda bulundu.
Ünlü oyuncu Bergüzar Korel’in Instagram hesabından çocuk istismarına tepki olarak yayınladığı video ise beğeni yağmuruna tutuldu.
Korel paylaştığı videoda “Çok uzun zamandır sosyal medyada iş dışında paylaşım yapmıyorum, duygularımı ve düşüncelerimi burada paylaşmıyorum, hesabımı benim kontrolümde sosyal medya ekibim yönetiyor. Ancak yaşadığımız bu iğrenç bu korkunç olayla ilgili bir anne, bir insan olarak artık daha fazla sessiz kalamıyorum. Böyle bir olayı tartışmak, konuşmak, üzerine yorum yapmak dahi çok korkunç. Lütfen çocuklarınıza kimsenin onlara dokunamayacağını, böyle bir durum yaşandığında ses çıkarmaları ve derhal size söylemeleri gerektiğini, bunun bir ayıp değil, onların utanacağı bir durum değil, karşı tarafın suçu, rezilliği, iğrençliği olduğunu ve karşılığında cezalandırılmaları gerektiğini öğretin. Korkmamaları ve yaşadıklarını dile getirdiklerinde her zaman onların yanlarında olacaklarını, korunacaklarını anlatın!!! Çocuk susar demeyin, çocuğunuza susmayı değil sesini çıkarmayı öğretin, çocuk susmaz, susmamalı” diyerek tepkisini gösterdi.
Hepimizin kanını donduran bu olaylara daha ne kadar izleyici kalabiliriz ki?
Artık kimse susmasın.
1000
icon
PİLAVCI CENGİZ 15 Mart 2018 14:24

Ben böyle şeyleri asla kabul edemiyorum.Geçmişte Aile ve politikalar bakanı bir kadın bakan ensar vakfındaki iğrenç olaylara Bir kereden bir şey olmaz demesi çok saçma bir sözdü.Bir Devlet bakanınınnhele hele bir bayanın bunu söyleyebilnesi ne kadar adı bir ley.Ben Devleti yöneten pardon yönetemeyen yattıkları yerden dünyanın parasını alan ve her türlü masraflarını israflarını Devlete ödeten koltuk sevdalılarına diyorum ki ya bu koltuk sevdasını bırakıp toplumun kara lekesi olan bu şerefsizlere müdahale edin ya da biz halk olarak bu asilerin çocuğa musallat olan elini kolunu uzuvlarını keselim.Yeter artık Nerde bu devlet.??

0 1 Cevap Yaz
Yzb Poyraz 15 Mart 2018 13:45

Ben cezaları caydırıcı bulmuyorum.Yok dışardan mahkeme yok denetimli serbestlik asacaksın ki bak bir daha yapabiliyorlar mı.Cezaevine atıp beslemeyeceksin adacaksın.İdam geri gelmeli bence.

0 1 Cevap Yaz
DENİZ YILDIZI 15 Mart 2018 13:42

Çocuğa dokunan eller kırılsın diyoruz ya, kırmayacsksın o elleri...Motorlu testereyle kökünden keseceksin elini kolunu orasını buradını ağaç budar gibi.

0 1 Cevap Yaz
ALİ CAN 15 Mart 2018 13:40

Devleti yöneten hükümet yetkililerinin ve iktidar partisinin koltuk sevdasını bırakıp, acilen toplumun yüz karası bu asilere katşı caydırıcı değil yok edici önlemleri hayata geçirmesi lazım.

0 1 Cevap Yaz
HSYN 15 Mart 2018 13:38

Ben böyle adi şerefsizleri canlı canlı bir bidon benzin döküp üzerine çakmağı çakarım ve cayır yakarım.

0 2 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi